Darius Olaru FCSB FCSB - Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Sambata 17 August 2024, 22:47
Data actualizarii: Sambata 17 August 2024, 22:47

Meciul dintre FCSB și Poli Iași se disputa pe stadionul din Ghencea.

La 1-0 pentru Poli Iași, după golul superb marcat de Mihai Bordeianu, FCSB a rămas în zece oameni după ce Darius Olaru a fost eliminat.

Darius Olaru a fost eliminat în meciul FCSB - Poli Iași

În minutul 36, căpitanul celor de la FCSB a primit cartonașul galben după un fault clar asupra autorului primului gol, Mihai Bordeianu.

Arbitrul Ionuț Coza a fost chemat la monitorul VAR, iar în urma consultării arbitrajului video și-a schimbat decizia. Olaru a văzut direct cartonașul roșu pentru un atac cu talpa pe genunchiul adversarului său.

Vizibil iritat, Olaru a pus banderola de căpitan pe brațul lui Adrian Șut și a părăsit terenul.

Darius Olaru este cel mai bine evaluat jucător din Superliga României, cu o cotă de piață de șapte milioane de euro. Până acum, mijlocașul este cel mai eficient jucător din lotul acampioanei României, cu șapte goluri marcate și trei assist-uri în zece partide.