Sebastian Coltescu Rapid UTA Arad Superliga
Data publicarii: Sambata 13 Iulie 2024, 21:18
Data actualizarii: Sambata 13 Iulie 2024, 21:19

UTA Arad și Rapid au încheiat la egalitate, scor 1-1, în prima etapă din Liga 1.

În minutul 89, UTA a marcat pentru 2-1 prin Eric Johana Omondi. A fost o explozie de bucurie în tabăra arădenilor. Inclusiv antrenorul Mircea Rednic a celebrat pe bancă și s-a îmbrățișat cu jucătorii săi, însă reușita gazdelor a fost anulată.

Golul marcat de UTA în minutul 89 al meciului cu Rapid, anulat la VAR

După un minut și jumătate de bucurie a celor de la UTA, centralul Sebastian Colțescu a făcut semn că va verifica golul marcat de arădeni la monitorul VAR. Arbitrul a lăsat de înțeles că nu a auzit că este chemat pentru a revedea momentul.

Colțescu a revăzut golul la VAR și a considerat că Loai Halaf, jucătorul de la UTA, l-a lovit pe Filip Blazek înainte ca mingea să ajungă la Omondi, autorul golului.

Spre dezamăgirea arădenilor, Sebastian Colțescu a anulat golul pentru faultul lui Halaf, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. Fanii arădenilor au scandat "Hoții, hoții!".