Ilie Dumitrescu a urmărit primele 45 de minute din FCSB - CFR Cluj și a reacționat imediat Superliga

La pauza meciului, fostul internațional român a analizat jocul celor două echipe.

FCSB a primit vizita celor de la CFR Cluj sâmbătă seară, de la ora 20:00, pe Arena Națională. Roș-albaștrii sunt campioni încă din etapa #7 a play-off-ului, după ce au reușit să o învingă pe Farul Constanța cu 2-1, ”acasă”.

Ilie Dumitrescu a vorbit după primul act și a menționat că Florinel Coman și Tavi Popescu au fost închiși foarte bine de Mogoș, respectiv Camora. De asemenea, fostul internațional a specificat că singura ocazie a roș-albaștrilor a venit în urma șutului lui Adrian Șut pe care l-a apărat Răzvan Sava, goalkeeperul ardelenilor.

”Un joc echilibrat. Mogoș, foarte bine l-a închis pe Coman. Camora, cu experiență, a gestionat bine duelurile cu Tavi Popescu. Mi-a plăcut jocul ăsta direct.

FCSB a avut o singură situație, șutul lui Șut pe care l-a scos Sava. Și o respingere care a ajuns la Coman. Nu a reușit să finalizeze”, a spus Ilie Dumitrescu la televiziunea DigiSport.

Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Crețu, Dawa, Chiricheș, Radunovic - Lixandru, Șut, Olaru - Tavi Popescu, Băluță, Coman

Rezerve: Vlad - Panțîru, Haruț, Miculescu, Pandele, Luis Phelipe, Antwi, Toma, Ovidiu Popescu, Alhassan, Radaslavescu, Popa

Antrenor: Elias Charalambous

• CFR Cluj: Sava - Malico, Kresic, Boben, Mogoș - Muhar, Keita, Tachtsidis - Deac, Otele, Bîrligea

Rezerve: Bălgrădean - Hindrich, Manea, Abeid, Ilie, Ajeti, Aussi, Filip, Fica, Avounou, Serebe, Michael

Antrenor: Dan Petrescu

Atmosferă de nedescris pe Arena Națională, la FCSB - CFR Cluj! Coregrafia pregătită de galeria campioanei