Ilie Stan are numai certitudini: Jucatorii care nu au impresionat nu au prins lista UEFA! Cum va arata primul 11 cu Twente: Superliga

Brandan, Tatu si Florin Costea au fost cei mai buni jucatori ai Stelei dupa 2-1 cu Levski. Tanase si Rusescu au inscris si ei in primul amical, iar Ilie Stan va avea o misiune grea sa aleaga primul 11 pentru meciul cu Twente.

DANANAE, SINGURUL FUNDAS DREAPTA. VA FACE FATA?
Dananae a facut un meci bun cu Levski si a urcat des in terenul advers, de unde a trimis centrari pentru atacantii Stelei. In al doilea amical nu i-a mers deloc bine. A fost depasit in mai multe faze iar atacul celor de la Legia s-a desfasurat pe partea lui. Olteanul a fost trecut pe lista UEFA si este singura solutie pe care Ilie Stan o are la dispozitie pentru postul de fundas dreapta, pana la revenirea lui Gabi Matei.

PARVULESCU, TITULAR!
Parvulescu nu a inceput deloc rau la Steaua. A intrat in combinatii cu Tanase cu care s-a inteles destul de bine inca de la primul meci, a avut centrari periculoase si a fost mereu in fata adversarilor sai prin viteza sa. In meciul cu Legia Varsovia a fost cel mai faultat jucator al Stelei si a dat semne ca poate face fata pe post.

CHIRICHES SI GARDOS, CUPLUL DIN 2012?

Dupa ce a jucat si pentru nationala Romaniei, Chiriches a intrat intr-un meci oficial si pentru Steaua in aceasta iarna. Nu a avut probleme in aparare in primul sfert de ora, insa nu s-a inteles foarte bine cu Iliev la faza primului gol al lui Levski. Pe finalul primei reprize a urcat mai des in atac si a incercat sa-si puna in practica si jocul bun de picior. Gardos nu a reusit sa degajeze o minge respinsa de Tatarusanu iar Steaua a incasat un gol de la Legia Varsovia, in al doilea amical din aceasta iarna.

MACHADO-RUSESCU NU DA RANDAMENT
Brazilianul a fost lasat pe banca insa a prins a doua repriza cu Legia. In primul meci s-a miscat bine si a avut doua ocazii de gol. In amicalul cu Legia nu a aratat ca s-ar potrivi cu Rusescu. Brazilianul Tatu s-a remarcat in prima repriza, fiind cel mai activ jucator al Stelei, alaturi de Brandan.

E CHIPCIU "NOUL LACATUS"?
Chipciu nu a iesit foarte mult in atac si l-a sustinut pe Dananae, care a fost depasit usor de catre atacantii polonezi. In primul meci Chipciu a avut doua ocazii de gol si a recuperat mai multe mingi periculoase. “Imi doresc sa fiu pe lista celor care pot juca in meciurile cu Twente. Vreau sa evoluez pentru Steaua in cupele europene si sa ne calificam in faza urmatoare”, a spus Chipciu.