Adversarii urla: "A fost blat!" Andone: "Lumea poate sa vorbeasca oricat!" Care e lucrul care l-a bucurat cel mai tare la meciul cu Brasov:

Adversarii urla: A fost blat! Andone: Lumea poate sa vorbeasca oricat! Care e lucrul care l-a bucurat cel mai tare la meciul cu Brasov: Superliga

CFR Cluj 1-0 FC Brasov / Ioan Andone a reusit sa obtina a 2-a victorie consecutiva cu CFR Cluj iar ardelenii s-au distanta la 6 puncte de rivale

"Grea partida. Puteam rezolva meciul in primele 15 minute din repriza a 2-a, am ratat penalty. Prima repriza a fost extrem de echilibrata, am avut o singura ocazia si aia dupa un sut. Cel mai important e ca am castigat cele 3 puncte. Exista si uzura dupa atatea meciuri.

Nu am primit gol. E ceva. E prima data cand se intampla asta, daca scoatem din calcul meciul cu Ceahlaul. Ca sa castigi campionatul trebuie sa ai o aparare buna.

Daca vom castiga cu Dinamo ramanem acolo sus. Cand iei 9 goluri pe teren propriu e normal sa nu mai vina lumea. A fost si 1 mai, lumea in vacanta. Sunt sigur insa ca fanii vor umple stadionul la fiecare meci.

CFR-ul e principala noastra contracandidata. Noi daca ne castigam meciurile noastre nu mai are cine sa ne ajunga din urma. Lumea poate sa vorbeasca" a spus Ioan Andone la finalul meciului.