Incalzirea pentru retur! Universitatea Craiova, 1-1 cu locul 7 din Polonia!

Incalzirea pentru retur! Universitatea Craiova, 1-1 cu locul 7 din Polonia! Superliga
Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, al doilea amical din stagiul de pregatire din Turcia, impotriva echipei care ocupa locul 7 in Polonia, Arka Gdynia.

Formatia poloneza a deschis scorul in minutul 32, prin Karwan, iar craiovenii au egalat prin reusita lui Prepelita din minutul 57.

Nicolo Napoli a introdus urmatorii jucatori in teren: Bornescu - Dananae, Gaman, Stoica, Rose - Prepelita, Dilevski, Soava - Gangioveanu, M. Costea, Tanasa.

Pe parcursul meciului, Napoli i-a mai introdus pe portarii Lung si Merlier si pe jucatorii Barboianu, Barbu, I. Popescu, Ologu, Craciun si Dina.

In dimineata dinaintea meciului, Universitatea Craiova a avut un antrenament in care Nicolo Napoli le-a cerut jucatorilor sa alerge pe pantele din complexul in care sunt cazati.
Ultima partida a oltenilor din cantonamentul din Turcia va avea loc joi, impotriva formatiei Sturm Graz, urmand ca vineri sa revina in tara.