”Încerci des astfel de execuții?” Andrei Dorobanțu a explicat supergolul marcat în Slobozia - FCSB

Slobozia - FCSB Andrei Dorobanțu Superliga Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Iulie 2024, 00:17
Data actualizarii: Sambata 20 Iulie 2024, 00:16

Unirea Slobozia - FCSB s-a încheiat 2-2.

Cele două echipe și-au dat întâlnire vineri seară, de la ora 22:00, la Clinceni, în a doua etapă din sezonul regulat al SuperLigii României. La capătul celor 90 de minute, Unirea Slobozia și FCSB au împărțit punctele.

Andrei Dorobanțu și-a făcut vineri debutul în Liga 1. A fost introdus în minutul 59 în locul lui Filip Ilie, iar pe final, în minutul 89, l-a învins pe Ștefan Târnovanu, portarul FCSB-ului, cu un eurogol de la marginea careului.

• La flash-interviu, Dorobanțu a evidențiat faptul că a fost un debut ”fabulos” pentru el

”Încerci des astfel de execuții? Nu neapărat de acest gen. Încerc cât mai des șutul. Pur și simplu am primit o centrare foarte bună pe 16 metri și am văzut doar poarta!

Mi-a zis să intru fără frică, să fiu eu. N-aș putea spune apăsător (n.r. un debut împotriva campioanei), ci fabulos. Un debut cu gol”, a spus Dorobanțu.

Lixandru a deschis scorul în minutul 33. Tot în prima repriză, Filip Ilie a restabilit egalitatea trei minute mai târziu. În actul secund, Olaru a readus campioana în avantaj cu un gol din penalty, dar reușita a fost estompată de Dorobanțu, care a înscris un eurogol în minutul 89.