Ionel Dănciulescu l-a luat la țintă pe un "câine", după egalul cu Poli Iași: "Nu este scuzabil!"

Ionel Danciulescu Antonio Bordusanu Dinamo Bucuresti Poli Iasi Superliga Ionel Dănciulescu / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Marti 13 August 2024, 00:17
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 00:16

Poli Iași - Dinamo s-a terminat 2-2.

Cele două echipe și-au dat întâlnire luni seară, de la ora 22:00, în cadrul etapei a cincea a Superligii României. Partida s-a desfășurat pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Copou, Iași.

S-a înscris repede, cu un penalty acordat "câinilor" în primul minut, după o intrare neinspirată a lui Samayoa și transformat de Selmani. Poli Iași avea să intre în repriza secundă cu avantaj, după două goluri superbe înscrise de Bordeianu (13') și Samayoa (45+4'). Tabela a fost închisă de Todoroski în minutul 57, când avea să își bage singur mingea în poartă.

• Ionel Dănciulescu

La finalul celor 90 de minute, Ionel Dănciulescu, fost mare dinamovist, a realizat o analiză a partidei. În opinia sa, Dinamo a dominat meciul, în ciuda rezultatului de pe tabelă. Mai mult, fostul internațional l-a "luat la țintă" pe Bordușanu, care a avut ocazia de a înscrie și de a aduce cele trei puncte în Ștefan cel Mare.

„Dinamo a început foarte bine, a și reușit să egaleze. Todoroski era supărat, dar nu știu pe cine. Este o greșeală (n.r - autogolul). Inexplicabil, Iașiul a căzut! Din punct de vedere fizic, au mai avut doar o situație de a marca; în rest, doar Dinamo! A fost bara lui Bordușanu; acolo ar fi trebuit să dea gol. Nu este scuzabil că a ratat”, a declarat Ionel Dănciulescu, la televiziunea Digi Sport.