Jayson Papeau a spus în ce relații este cu Cristi Săpunaru, după ce a fost lăsat cu mâna întinsă Superliga

Rapid a încheiat la egalitate partida cu Gloria Buzău, scor 1-1, în etapa a cincea din Superliga României.

Giuleștenii au deschis scorul în minutul 10, însă au fost egalați în minutul 77, atunci când Constantin Budescu a transformat un penalty.

Jayson Papeau a vorbit despre relația cu Cristi Săpunaru

Jayson Papeau s-a aflat timp de 73 de minute pe teren, iar Neil Lennon l-a înlocuit pe francez cu Claudiu Micovschi. Când a părăsit terenul, Jayson Papeau a mers, așa cum se obișnuiește, să îi salute pe jucătorii aflați pe banca de rezervă. Printre aceștia se afla și Cristi Săpunaru, experimentatul fundaș care a fost rezervă neutilizată la meciul cu Gloria Buzău.

În momentul în care a ajuns în dreptul lui Cristi Săpunaru, Jayson Papeau a întins mâna spre liderul din vestiar al Rapidului, însă acesta a fost lăsat cu mâna întinsă.

Reacția lui Cristi Săpunaru a născut anumite zvonuri în legătură cu faptul că ar exista neînțelegeri în vestiarul giuleștenilor, iar la conferința de presă premergătoare derby-ului cu Dinamo, Jayson Papeau a fost întrebat și despre acel moment.

Care este în acest moment relația ta cu Cristi Săpunaru? A apărut acea discuție după meciul cu Buzău că nu te-a salutat după ce ai marcat”, a fost întrebarea reporterului la conferința de presă.

Papeau a explicat că are o relație foarte bună cu Săpunaru și susține că fundașul nu l-a văzut atunci când a mers să îl salute în timpul meciului cu Gloria Buzău.

Cristi este ca un frate pentru noi toți, poate mai mult de atât pentru unii jucători. Probabil că nu m-a văzut când am fost să dăm mâna. Nu sunt probleme între noi. Ne apreciem unul pe celălalt. Din punctul meu de vedere, sunt doar zvonuri”, a spus Jayson Papeau la coferința de presă.