La pauza meciului, fostul mare internațional Ilie Dumitrescu a remarcat evoluția unuia dintre jucătorii de la Rapid.

Denis Ciobotariu (26 de ani) a marcat golul egalizator pentru Rapid, iar "Mister" a remarcat capacitatea atacantului Rapidului de a se așeza foarte bine la fazele fixe.

"A fost repriză bună. FCSB a început bine, a presat și a avut două ocazii de gol până la centrarea perfectă către Bîrligea. Apoi am văzut o reacție bună a Rapidului.

Lovitura lui Cobi (n.r. Denis Ciobotariu) a fost bună, e un jucător care apare foarte bine la finalizare pe fazele fixe, a mai înscris. A fost o repriză bună", a spus Ilie Dumitrescu, potrivit Digisport.

Statistici interesante înainte de FCSB - Rapid

În duelul FCSB - Rapid, Bîrligea va evolua ca vârf împins, avându-i în spatele său pe David Miculescu, Florin Tănase și Andrei Gheorghiță.

De opt meciuri, roș-albaștrii nu au mai reușit să se impună în fața giuleștenilor, iar presiunea pe echipa lui Charalambous este uriașă.

La finalul rundei anterioare, FCSB era formaţia cu cele mai multe meciuri fără gol încasat - 12, dintre care şase în 2025.

Rapid este singura echipă în poarta căreia roş-albaştrii nu au reuşit să marcheze în ultimele 11 meciuri jucate în SuperLigă pe teren propriu.