A doua victorie in cantonamentul din Austria: CFR Cluj 1-0 SV Grodig! Kapetanos a revenit dupa accidentare! Superliga

Clujenii au castigat al doilea amical al verii, scor 1-0 cu austriecii de la FC Grodig

Dupa ce i-a batut cu 16-0 pe amatorii de la Bischofshofen, CFR Cluj a castigat si al doilea amical in cantonamentul din Austria.

CFR a castigat meciul cu austriecii de la Grodig, care joaca in Liga a II-a, scor 1-0. A fost cea mai frumoasa zi pentru grecul Kapetanos. A jucat si el, dupa 3 luni de stat prin spitale.

Unicul gol al intalnirii a fost înscris de Bakary Sare, mijlocasul reluand in plasa, din apropierea portii, o minge centrata de noul-venit Renan Garcia. In minutul 62 al partidei, pe teren a intrat si atacantul Pantelis Kapetanos, revenit in garnitura ardelenilor dupa aproape cinci luni de pauza.

Echipa de start a CFR-ului: Minca - Panin, Nuno Diogo, Rada, Camora - Peralta, R. Garcia, Sare - Sougou, Bud, Nicoara

Min 26: Sougou trimite mingea in poarta austriecilor, insa golul este anulat pentru ofsaid

Min 21: GOL CFR Cluj! Bakary Sare deschide scorul cu un sut din 6 metri