Le-a stins lumina: Brasov 1-0 Steaua! (Abrudan '74)

Le-a stins lumina: Brasov 1-0 Steaua! (Abrudan 74) Superliga

FC Brasov a castigat in fata Stelei, dupa un meci in care echipa lui Lacatus nu a avut nicio ocazie clara de gol si a facut greseli grave in aparare. La final, nervii au cedat si capitanul Ghionea s-a luat la bataie cu Razvan Lucescu!

Nervii au cedat pentru jucatorii Stelei, dupa un meci in care nu au reusit sa arate ca fac parte dintr-o echipa care se bate la titlu. Dupa o prima repriza fara fotbal pentru ambele echipe, Lacatus l-a trimis pe Dayro Moreno, in speranta ca poate schimba ceva in atacul Stelei. Antrenorul ros-albastrilor s-a inselat, columbianul a gresit toate mingiile, a stricat multe cornere, si a avut o atitudine indolenta pe teren. In minutul 74, la o centrare a lui Maldarasanu, Moreno a deviat slab mingea in careu, care a ajuns la Abrudan, aflat singur la 4 metri, care nu a ezitat si l-a executat pe Zapata. La final, nervii capitanului Ghionea au cedatat, acesta a sarit la bataie cu antrenorul gazdelor, Razvan Lucescu, cei doi fiind despartiti cu greu de jucatori si oficiali. Arbitrul nu a luat nicio sanctiune. Scor final 1-0, si FC Brasov se indreapta cu pasi mari spre Cupa Uefa iar Steaua se indeparteaza de obiectivul propus de Gigi Becali, acela de a fi pe primul loc pana de Paste.

Comenteaza aici meciul FC Brasov 1-0 Steaua!