Otelul 1-4 Urziceni (Paraschiv '37/ Bilasco '8, '88, Maftei '44, Onofras '85)!

Otelul 1-4 Urziceni (Paraschiv 37/ Bilasco 8, 88, Maftei 44, Onofras 85)! Superliga

Vezi AICI desfasurarea partidei! Unirea Urziceni a facut spectacol in deplasarea de la Galati

Otelul Galati: 12. Kolev – 3. Rapa, 31. Jelev, 18. Costin, 14. S. Ilie – 7. Iorga, 29. Giurgiu - 8. Antal, 30. Paraschiv, 23. Salageanu - 9. Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rezerve: 1. Baotici, 16. Sarghi, 4. Siminic, 21.Perendija, 15. Ibeh, 6. Patras, 19. N’Kongue.
Absenti: Viglianti, Cojoc, Pena, (accidentati).

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis - 24. Maftei, 16. E. Nicu, 22. Bruno Fernandes, 19. Brandan - 18. R. Gomez - 30. S. Frunza, 25. Paduretu, 32. I. Apostol - 14. Rusescu, 7. Bilasco. Antrenor: Dan Petrescu:

Rezerve: 77. Grigore, 4. Mehmedovici, 5. Todoran, 20. L. Marinescu, 15. Danalache 11. Onofras, 17. Semedo.
Absenti: Galamaz (accidentat).

Arbitri: Tudor Alexandru (central) - Vladimir Urzica, Stelian Slabu (asistenti) - Valentin Hanceariuc (rezerva).

LIVE-TEXT OTELUL - UNIREA:

Prima repriza:

Min 45: Final a primei reprize. Unirea a controlat jocul si a fost mai bine asezata in teren. Otelul s-a vazut dominata in cea mai mare parte a reprizei, asta si datorita eliminarii lui Iorga din minutul 7
Min 45: Paduretu este lansat foarte bine in careu, insa acesta cade si cere penalty. Tudor face semn ca jocul poate continua
Min 44: Gool: Maftei transforma loivitura libera la vinclu in dreapta portarului
Min 42:
Otelul simte momentul greu si incearca sa o tina pe Unirea departe de poarta. Apostol este faultat la 30 de metrii
Min 39: Unirea revine in atac, insa fundasii Otelului stau bine in teren si reusesc sa indeparteze pericolul
Min 37: Gool: Paraschiv are o executie superba din unghi si reuseste egalarea pentru galateni
Min 35: Antal vede cartonasul galben pentru o simulare
Min 34:
Unirea ataca in valuri, dar actiunea se finalizeaza cu aut de poarta
Min 32: Giurgiu il faulteaza din spate la mijlocul terenului pe Rusescu, dar Tudor il iarta si nu ii arata cartonasul galben
Min 30:
Ripa are o executie gresita, iar mingea depaseste perimetrul stadionului
Min 29:
Contaatac pentru galateni; Paraschiv dezvolta o actiune pe parte dreapta si este faultat; lovitura libera
Min 27:
Otelul incearca sa o tina pe Unirea departe de poarta, dar ialomitenii stau foarte bine in teren si nu lasa spatii libere
Min 26: Rusescu este lansat foarte bine in atac, dar tusierul ridica fanionul pentru off-side
Min 25:
Jocul este reluat dupa o pauza de hidratare
Min 21:
Lovitura libera periculoasa lateral dreapta executata de Salagean, dar Arlauskis este la post
Min 20: Frunza este lansat foarte bine pe culoar, insa este blocat si nu reuseste sa finalizeze actiunea
Min 19:
Apostol executa gresit o lovitura de colt, mingea iese in afara terenului
Min 17:
Otelul iese din defensiva, dar este prinsa pe contraatac de Urziceni
Min 14:
Bilasco simte momentul greu al adversarilor si are o executie spectaculoasa cu exteriorul piciorului drept care trece insa putin peste poarta
Min 13: Maftei il incearca pe Kolev cu un sut de la distanta, insa portarul respinge fara probleme
Min 12: Unirea controleaza centrul terenului si pune presiune pe apararea Otelului
Min 8: Gool: Bilasco deschide scorul din penalty
Min 6:
Tudor acorda penalty si cartonas rosu pentru Iorga pentru un hent in careu
Min 1
: A inceput partida. La Galati este foarte cald, iar spectatorii nu s-au inghesuit sa vina la stadion

Repriza a doua

Min 88: Gool: Bilasco marcheaza cu un sut plasat de la marginea careului
Min 85:
Gool: Onofras il lobeaza superb pe Kolev de la 20 de metrii si spulbera emotiile ialomitenilor pe final de meci
Min 82:
Frunza centreaza foarte bine in 6 metrii, Apostol reia in spre poarta, dar portarul Kolev respinge
Min 80:
Onofras ii ia locul lui Dinu Todoran
Min 79:
Cursa buna a fundasului Ilie pe flancul stang, insa galateanul este blocat inainte sa centreze
Min 75: Dorinel Munteanu il inlocuieste pe atacantul Axente, cu mijlocasul Perendja
Min 73: Acelasi Bilasco executa lovitura de la 11 metrii in bara din stanga portarului