Dinamo incinge HORA: e SUPERCAMPIOANA! Dinamo 2-2 CFR (6-4 d.p) Toate fazele VIDEO sunt aici: MECI complet NEBUN! Superliga

Dinamo a castigat SuperCupa Romaniei dupa un SHOW total pe National Arena! Dinamo 2-2 CFR (6-4 D.P. )

Penaltyuri:
GOOOOL! Dinamo 3-2 CFR Alexe inscrie!
GOOOOL! Dinamo 3-3 CFR Kapetanos inscrie: bara gol!
GOOOOL! Dinamo 4-3 CFR Cosmin Matei inscrie!
Dinamo 4-3 CFR Sougou rateaza!
GOOOOL! Dinamo 5-3 CFR Catalin Munteanu inscrie cu un sut superb
Dinamo 5-3 CFR Hora suteaza peste poarta
Dinamo 5-3 CFR Tucudean rateaza. Portarul Stancioiu s-a accidentat la aceasta faza. Medicii au intrat pe teren.
GOOOOL! Dinamo 5-4 CFR Muresan inscrie cu un sut plasat
GOOOOL! Dinamo 6-4 CFR Grigore inscrie. Dinamo a castigat Supercupa Romaniei
Echipele de start:

Dinamo
Balgradean - Nica, Luchin, Dragos Grigore, Pulhac - L. Rus, Boubacar, Issa Ba, C. Munteanu - Niculae, Alexe

• Dinamo Tine Pe Banca Cel Mai Scump Jucator Kapetanos Peste Tot Atacul Lui Dinamo Ce Jucator Pleaca Din

CFR
Stancioiu - Pinto, Cadu, Maftei, Camora - Deac, Muresan, Vass, Diogo Valente - Sougou, Ronny

PRELUNGIRI PE national arena:

113' Bara Dinamo! Pulhac centreaza, Muresan deviaza, mingea loveste BARA!

102' Tucudean face 2-1, cateva secunde mai tarziu Kapetanos egaleaza din nou! E 2-2 pe National Arena!

100' Nica are o interventie bestiala la Sougou si o salveaza pe Dinamo! Fanii il aplauda minute in sir!

96' Boubacar vede galben

92' Sougou e in ofsaid si e aproape sa inscrie, dar nu se ridica fanionul

89' Dubla ocazie Dinamo! Se apara ca la Rovine oamenii lui Andone!

80' Iese Issa Ba, intra Curtean | Ba e chemat de fanii lui Dinamo si injura impreuna Steaua

78' Andone risca tot. In 10 oameni, il trimite pe Kapetanos pe teren!

77' Galben Camora

73' Issa Ba il dribleaza superb pe Deac, il lanseaza pe Alexe, acesta il intoarce pe Ivo Pinto si centreaza. Issa Ba trimite puutiiiiin pe langa poarta!

Cine joaca mai frumos?

70' Iese Valente, intra Hora.
Andone face crize de nervi pe banca

65' Alexe cade in careu dupa un duel cu Cadu, dinamovistii cer iar penalty, Cadu protesteaza si Hategan ii arata al doilea galben! Da lovitura directa pentru Dinamo

61' Tucudean a dat gol la aceeasi poarta, din aceeasi pozitie, ca in meciul cu Steaua, cand a intrat la fel: REZERVA. Preluare pe piept, sut de la 14 m si gol!

53' Grigore trimite cu capul, Luchin trage din 7 metri direct in tranvsersala!

51'  Cadu vede galben

46' Marius Niculae nu mai poate continua si este inlocuit de Tucudean

37' Valente deschide scorul cu primul sut pe poarta! Balgradean sare tarziu, atinge minea, dar nu reuseste s-o prinda!

36' Pinto respinge cu mana din careu, Hategan da corner!
A fost penalty?

35' Pulhac n-a mai putut continua si s-a dus sa bea apa de la marginea terenului. Hategan trebuia sa dea pauza de hidratare la jumatatea reprizei

*** Andrei Cristea vede meciul din tribune, este inca nerefacut dupa accidentare

31' Galben si pentru Sougou

30' Munteanu il lanseaza pe Niculae, iese Stancioiu si blocheaza

16' Stancioiu scapa mingea, reia Issa Baa, dar MILIMETRIC pe langa poarta! Hategan a dat oricum fault in atac.

*** Paszkany se afla in tribunele National Arena

12' Deac vede galben, pentru intrare intarziata

10' Rateaza Marius Niculae! Dinamovistul rateaza preluarea, singur cu Stancioiu, apara portarul lui Andone!

9' Alexe trimite din nou in forta, dar pe langa poarta

Rafael: Va castiga lejer CFR-ul, Kapetanos fostul stelist, sa deie Domnul sa dea vreo 2-3 goluri =))...

7' Alexe trimite de la distanta pe poarta, prinde Stancioiu

4' Doua suturi spre poarta ale CFR-ului pana acum. Fara nicio emotie pentru Balgradean. Muresan este cel mai ofensiv om Clujului pana acum

*** Banner dinamovist: "Ne-am pierdut libertatea, nu si dragostea pentru echipa"

*** CFR-istii primesc cate 3.000 de euro daca bat. Rezervele cate 1.500 de euro. Dinamovistii joaca fara prime

21:00 Stancioiu a fost singurul care a cantat imnul Romaniei!

20:42 Mai multi fani ai lui Dinamo s-au deplasat in dreptul sectorului in care stau fanii CFR-ului. Firma care asigura ordinea pe stadion a trimis mai multi stewarzi iar situatia pare sub control
20:40
Fanii din Cluj au injurat Bucurestiul: "Ne p***m pe capitala voastra" si si-au luat niste sticle in cap!

20:00 UPDATE Dinamovistii vor juca cu vechiul echipament, inaugurarea celui pentru sezonul 2012-2013 urmand sa fie facuta la partida cu FC Barcelona, 11 august, de la Bucuresti.

MECIUL ESTE AICI LIVE VIDEO | COMENTEAZA DINAMO - CFR ALATURI DE NOI!

Cea de-a 14-a editie a Supercupei Romaniei se joaca in aceasta seara pe National Arena intre Cfr Cluj si Dinamo! Campioana Romaniei, CFR Cluj, este favorita in acest meci si datorita achizitiilor foarte bune din aceasta vara, dar si pentru ca Dinamo a avut rezultate foarte modeste in amicale.

Dario Bonetti are o misiune extrem de dificila in acest meci insa el a decis sa lase pe banca cel mai bine cotat jucator din lot! Portarul Cristian Balgradean are cea mai buna cota din tot lotul dinamovistilor, 2,3milioane euro! In schimb, Bonetti ii da credit lui Naumovski, cel care e cotat doar la 750.000 de euro.

Bonetti e hotarat sa-si betoneze mijlocul in acest meci si va trimite doar 4 jucatori ofensivi - Catalin Munteanu, Alexe, Matei si Marius Niculae. Impreuna, cei 4 sunt evaluati la 5.2 milioane de euro. In schimb, CFR Cluj sta mult mai bine la acest capitol - doar cei doi atacanti, Sougou si Kapetanos, sunt cotati impreuna la 5,8 milioane de euro! Daca sunt luati in calcul si Ciprian Deac si Diogo Valente, atunci oamenii ofensivi ai lui Andone 9.7 milioane euro!

Acest lucru s-a vazut si in amicale - Kapetanos a marcat 6 goluri, mai mult decat toti atacantii lui Dinamo impreuna!

Aceste meci este aproape sigur ultimul pentru Marius Niculae in tricoul lui Dinamo - atacantul "cainilor" urmeaza sa plece din Liga 1, el avand oferte din Franta, Coreea si spatiul arab.