Louis Munteanu, răspuns tăios atunci când a fost întrebat despre refuzul de a semna cu FCSB

louis munteanu CFR Cluj FCSB Gigi Becali Unirea Slobozia Superliga
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 00:36
Data actualizarii: Luni 12 August 2024, 00:36

CFR Cluj - Unirea Slobozia s-a terminat 3-0.

Cele două echipe s-au duelat duminică seară, de la ora 22:00, în cadrul etapei #5 al Superligii României. Partida s-a disputat pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj.

Scorul a fost deschis de Louis Munteanu în minutul 38 și a fost închis tot de el, în minutul 63. Ambele execuții au fost de cea mai mare frumusețe. Pentru ardeleni a marcat și Păun în minutul 52.

Atacantul a avut o prestație excelentă în meciul cu Unirea Slobozia, în care a demonstrat de ce a fost dorit de echipa clujeană.

Întrebat despre refuzul echipei patronate de Gigi Becali, Munteanu a fost scurt și la obiect: "Nu mă interesează FCSB-ul. Nu pot să merg acolo. Așa cum am mai spus, nu vreau să merg acolo; asta a fost”.

Munteanu a evitat să ofere detalii suplimentare despre decizia sa, ba chiar a părut iritat de întrebare.

Gigi Becali: ”Tănase e cu șapte clase peste Louis Munteanu”

După ce a reușit să-l convingă pe Tănase să revină la FCSB, Gigi Becali s-a arătat entuziasmat și a spus că internaționalul român este ”cu șapte clase peste Louis Munteanu”.

"Sunt foarte bucuros de Tănase. Am dat lovitura! Am luat atacant de atacant. Este cu șapte clase peste Louis Munteanu la ora asta. E cu șapte clase Florin Tănase peste Louis Munteanu la ora asta, la potență, la randament.

Louis Munteanu o sa coste peste trei ani bani mulți, dar la ora asta Tănase e cu șapte clase peste", a spus Becali, la Fanatik.ro.