Astrit Selmani a deschis scorul în minutul 28, cu un lob spectaculos din afara careului, însă golgheterul kosovar a văzut un cartonaș galben două minute mai târziu.

Astrit Selmani, suspendat la meciul Farul - Dinamo

Selmani a comis un fault dur în marginea terenului asupra lui Michael Pavlovic, iar centralul Sorin Vădana i-a arătat imediat cartonașul galben, în ciuda faptului că atacantul a explicat că a alunecat.

Pentru Selmani a fost al patrulea cartonaș galben din acest sezon, după cele din meciurile cu Petrolul, Rapid și U Cluj, astfel că va fi nevoit să ispășească o etapă de suspendare și va rata meciul cu Farul Constanța, programat vineri, 4 octombrie, de la ora 21:00.

Selmani va reveni pe teren chiar la derby-ul cu FCSB, programat după pauza pentru meciurile echipelor naționale.

După reușita din meciul cu FC Botoșani, Astrit Selmani a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor din Superliga, cu 6 goluri, la egalitate cu Alexandru Mitriță. Kosovarul are și 4 pase decisive în cele 11 etape.