Lucescu: "Suntem egoisti, nu avem forta de grup!"

Lucescu: Suntem egoisti, nu avem forta de grup! Superliga
Razvan Lucescu si-a exprimat nemultumirea fata de prestatia jucatorilor sai in partida cu CS Otopeni, incheiata cu victoria formatiei sale cu scorul de 2-0.

"Noi am inceput mai slab, dar e bine ca am controlat in totalitate jocul, am avut 1-0 la pauza, iar o a doua repriza nebuna. Am avut multe faze, in care egoismul a fost in prim-plan. Nu am intrat sa le spun baietilor nimic dupa meci, nici sa-i felicit, nici sa le reprosez ceva. Sunt nemultumit ca am tratat cu superficialitate unele faze, iar in fotbal este suficient o singura greseala pentru a pierde puncte importante. Am zis de la bun inceputul campionatului ca ne propunem sa fim o echipa greu de batut, dar e drept, nu e usorr saltul si trecerea la Liga I. Avem nevoie de aceasta victorie care sa ne dea o mai mare forta de grup", a spus Lucescu.