Marcatorul golului spectaculos anulat Unirii Slobozia, devastat la finalul meciului: "Abia aștept să uit"

Florin Purece CFR Cluj Unirea Slobozia Superliga
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 00:24
Data actualizarii: Luni 12 August 2024, 00:23

Unirea Slobozia a pierdut fără drept de apel meciul disputat pe terenul lui CFR Cluj în etapa cu numărul cinci din Superliga, scor 0-3.

Florin Purece a marcat un gol spectaculos pentru oaspeți, însă reușita sa a fost anulată pentru poziție afară din joc la unul dintre coechipierii săi.

La finalul meciului, Purece a susținut că este îngrozitor să marchezi și să-ți fie anulată reușita, punctând că abia așteaptă să uite partida de duminică seară.

Purece, devastat la finalul meciului cu CFR Cluj

"Nu am cuvinte. Sper să uit cât mai repede această seară. E supărare... dai un gol frumos, te bucuri și după aceea ți se anulează, într-un moment important pentru noi.

Dacă egalam era altceva după pauză, așa... ne-am deschis, le-am dat spații, exact ce așteptau. Asta am vorbit și înainte de meci, să nu le dăm spații, dar am vrut să înscriem, pentru că și dacă pierdeam cu 1-0 era la fel.

Avem o echipă bună, avem un stil de joc, asta este cel mai important. Mister a implementat un stil de joc pe calitățile noastre. Ne-a mers până acum, dar și astăzi ne mergea dacă acel gol ar fi fost validat.

Din păcate în repriza a doua am arătat mai rău, pentru că am încercat să înscriem și noi și ne-am deschis", a spus Florin Purece la finalul meciului.

În urma rezultatului de duminică seară, CFR Cluj a urcat pe locul șase în clasament (șapte puncte), în timp ce Unirea Slobozia se află pe 12, cu cinci puncte.

CFR Cluj nu va juca etapa următoare, deoarece și-a amânat meciul cu Oțelul Galați pentru a încerca să obțină o calificare în play-off-ul Conference League. Unirea Slobozia în schimb va primi vizita Petrolului Ploiești pe 16.08.2024.