Ricardinho a deschis scorul în minutul 6, iar Mihnea Rădulescu a stabilit scorul primei reprize cu o dublă (minutele 11 și 26). Imediat după pauză, Sergiu Buș a redus din diferență, însă Gicu Grozav a dus scorul la 4-1 în minutul 64.

Marius Măldărășanu: ”La 4-1, deja ne-am bramburit, s-a cam stricat totul!”

La finalul partidei, Marius Măldărășanu a mărturisit că după golul înscris de Sergiu Buș a simțit că echipa sa poate reveni, însă golul lui Gicu Grozav le-a distrus speranțele sibienilor.

În ciuda dezechilibrului de pe tabelă, Măldărășanu a declarat că a fost mulțumit de evoluția elevilor săi și le-a reproșat un singur lucru, lipsa agresivității pe teren.

La pauză, la 3-0, le-am spus că orice gol ne poate băga în joc. Simțeam că putem marca, eram aproape sigur. A venit acea fază și ne-a cam dat totul peste cap. La 3-1 există speranțe, poți să dai golul doi, le-am spus că trebuie să pregătim următorul meci. A venit golul patru. La 4-1, deja ne-am bramburit, s-a cam stricat totul.

Trebuia să facem un fault, chiar dacă luam un cartonaș galben, se întâmplă. Suntem cea mai cuminte echipă, cu cele mai puține faulturi. Asta spune multe, pentru că nefiind o echipă cu o agresivitate corectă, luăm goluri. E un meci pe care trebuie să îl uităm repede.

Nu au greșit cu nimic din punct de vedere tactic. Ai ratat, vine o fază fixă, fac diferența. Mă uitam la ei, erau cu capetele plecate, dar conștienți că au făcut un meci bun. Felicit Petrolul, bravo lor, sunt trei puncte mari pentru ei. Eram într-o postură bună, încrezători că putem face multe, dar din păcate luăm goluri, trebuie să o reglăm”, a spus Marius Măldărășanu.