Hooligans go home! VIDEO: vezi incidentele de la Steaua - Dinamo!

Hooligans go home! VIDEO: vezi incidentele de la Steaua - Dinamo! Superliga

Steaua - Dinamo a fost un derby foarte tensionat - incidentele nu au lipsit chiar daca au fost peste o mie de jandarmi in Ghencea.

Fanii stelisti au cautat contactul cu dinamovistii - de suferit au avut masinile de pe traseul pe care l-au avut fanii liderului in drumul catre Ghencea.

In stadion, fanii Stelei au facut legea - au reusit sa opreasca meciul pentru cateva momente in prima repriza cu ajutorul tortelor aruncate in teren.

Moti si Petre Marin au facut ca Steaua si Dinamo sa marcheze in derby-ul din Ghencea - au deviat suturile lui Bicfalvi si Niculescu in propria poarta. In rest fotbalul a fost anemic - Dinamo s-a aparat si Steaua n-a stiut sa atace. Golurile unui 1-1 care avantajeaza pe Dinamo in lupta pentru titlul 19 au fost marcate in ultimele 10 minute.

Ca si in tur, Steaua a condus cu 1-0, dar Dinamo a revenit in ultimele minute. La asa derby, asa arbitru - spaniolul Velasco a arbitrat crispat si a dat 7 cartonase galbene.

Desi e la al 7-lea meci consecutiv fara infrangere, Steaua a ramas la 10 puncte de liderul Romaniei Dinamo si isi ia la revedere de titlu pentru al treilea an consecutiv.