Meme, entuziasmat de victoria Stelei: "Nu avem cum sa ratam TITLUL!" Cine este jucatorul care l-a facut sa spuna: "Asta e transferul verii":

Meme, entuziasmat de victoria Stelei: Nu avem cum sa ratam TITLUL! Cine este jucatorul care l-a facut sa spuna: Asta e transferul verii : Superliga

STEAUA 4-2 BASEL | Steaua s-a impus categoric in al doilea amical din Austria, in fata unui adversar foarte puternic.
CLICK AICI PENTRU STEAUA - BASEL INTEGRAL

Fara cei sapte jucatori convocati la echipa nationala, Steaua a reusit un meci excelent impotriva campioanei Elvetiei.

Stelistii au invins categoric, cu 4-2, la capatul unui meci in care oamenii de atac si-au facut datoria. Rocha a inscris primul gol in tricoul Stelei, insa Meme Stoica a avut un alt preferat.

"Florin Costea poate fi considerat transferul verii. A facut un meci excelent. Va fi o concurenta acerba pe posturi. La cum jucam, nu avem voie sa ratam titlul sezonul viitor.", a declarat Meme Stoica dupa meci.

Florin Costea a reusit sa marcheze un gol, in minutul 49, dar si-a mai creat si alte situatii bune de poarta in prima repriza.