"Puteam sa marcam mai mult" Mesajul lui Reghecampf pentru Golubovic, Man si Tudorie dupa ce i-a tinut pe banca si l-a folosit pe Adi Popa atacant

Puteam sa marcam mai mult Mesajul lui Reghecampf pentru Golubovic, Man si Tudorie dupa ce i-a tinut pe banca si l-a folosit pe Adi Popa atacant Superliga

Steaua 2-0 Viitorul. Goluri marcate de Boldrin si Momcilovic.

Reghecampf l-a folosit pe Adi Popa atacant iar acesta a facut un meci slab ca prestatie, aparand rar in meci, insa a avut doua reusite decisive. Popa a fost faultat in careu de Brandan, la o faza ciudata, Steaua deschizand scorul in minutul 15, iar apoi a trimis o pasa in fata portii, mingea fiind respinsa gresit de Rimniceanu pana la Momcilovic, care a facut 2-0.

"Stiam ce jucatori va folosi Hagi in aparare, stiam ca Popa prin viteza sa putea sa le puna probleme. Am avut ocazii mari, ocazii multe, puteam sa marcam mai mult. Am incredere in toti jucatorii mei, si Golubovici, si Man, si Tudorie, sunt foarte importanti.

E bine ca am dat doua goluri in prima repriza, dar ca sa poti marca goluri trebuie sa schimbi viteza de joc, de multe ori le-am dat posibilitatea sa se organizeze.

Trebuie sa ma intelegeti si pe mine, nu discut despre arbitraj dupa meci, in timpul meciului mai am si eu iesiri, imi cer scuze, uneori e atmosfera meciului, dar nu e treaba mea sa comentez ce fac arbitrii.

Fiecare jucator care semneaza cu Steaua trebuie sa fie constient ca nu conteaza numele, ci ceea ce face pe teren. Aganovici nu a intrat bine, am strigat la el sa urce mai sus, sa faca pressing mai repede, sa se intoarca mai repede cu mingea, asta era motivul pentru care l-am bagat in teren, dar nu a facut ceea ce trebuie. Trebuie sa fie barbat, sa recunoasca, la urmatorul meci daca avem nevoie o sa il folosim iar.

Tinem mult la disciplina, nu cred ca vom avea probleme cu Alibec. Cum ne comportam noi cu Denis din ianuarie e problema noastra. Nu ma intereseaza ce spune Sumudica, el trebuie sa raspunda pentru declaratii.", a spus Reghecampf dupa meci.