Mihai Stoica nu a fost dat pe spate de fotbalistul lui CFR Cluj: ”Când va juca el vreodată 90 de minute?”

CFR Cluj daniel birligea FCSB Mihai Stoica Superliga Mihai Stoica / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Duminica 21 Iulie 2024, 08:15
Data actualizarii: Duminica 21 Iulie 2024, 08:19

Partida dintre Rapid și CFR Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a doua din Superliga României.

Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 28, dar Albion Rrahmani a restabilit egalitatea în minutul 53 de la punctul cu var. CFR Cluj a trecut din nou în avantaj în minutul 75, după golul lui Peter Michael, dar Rapid a forțat egalarea în minutul 90+7 prin golul lui Florent Hasani.

Mihai Stoica: ”Când va juca Bîrligea vreodată 90 de minute?”

Mihai Stoica nu a fost impresionat de Daniel Bîrligea, atacantul lui CFR Cluj, care a deschis scorul partidei.

Chiar dacă îl consideră un atacant cu calități, managerul general de la FCSB consideră că Bîrligea nu poate juca 90 de minute. În meciul cu Rapid, Daniel Bîrligea a fost scos de pe teren în minutul 70, iar Dan Petrescu l-a trimis în locul lui pe Peter Michael.

El are 90 de minute cam în total jucate. Să-l vedem 90 de minute, că asta mă intreb: Când va juca Bîrligea vreodată 90 de minute?

Mie îmi place foarte mult, e un jucător imprevizibil, un jucător împotriva căruia nu prea îţi convine să joci, pentru că tot timpul poate să inventeze ceva.

Ai meciuri grele cu el, chiar e un jucător foarte bun, doar că nu poate juca 90 de minute", a declarat Mihai Stoica, conform Prima Sport.