Mihai Stoica, reacție dură după cartonașul roșu încasat de Olaru în FCSB - Poli Iași. "Vii să arăți cu degetul!?"

Mihai Stoica cartonas rosu Darius Olaru FCSB Poli Iasi Superliga
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 18 August 2024, 22:32
Data actualizarii: Duminica 18 August 2024, 22:44

FCSB a pierdut pe teren propriu sâmbătă seara, scor 1-2 cu Poli Iași, într-un meci din etapa a șasea din Superliga României.

Meciul a fost marcat și de faultul grosolan comis de Darius Olaru asupra lui Mihai Bordeianu. Căpitanul echipei lui Gigi Becali a primit cartonaș roșu, iar gazdele au evoluat în zece oameni peste 60 de minute.

MM Stoica, despre Darius Olaru

Olaru i-a reproșat arbitrului că a fost eliminat, deși reluările au arătat că medieșeanul a comis cu un fault foarte dur.

Mihai Stoica, oficialul celor de la FCSB, a vorbit duminică seara, la Prima Sport, despre meciul cu Iași și l-a apărat pe mijlocașul prezent cu naționala la EURO.

Stoica admite că Olaru trebuia să primească roșu, însă dezaprobă valul de critici către Darius Olaru.

"Ideea e în felul următor, ne-a plăcut pe podium cu medaliile la gât, când aşteptam să se dea cu confetti, şampanie, când Olaru ridica cupa. Păi, acum, dacă începem să îl criticăm, pai înseamnă că noi nu suntem oameni corecţi. Adică, acolo ne-au înghesuit toţi, dar acum e vinovat el.

Cu un meci înainte, ne-a câştigat meciul de nicăieri. În minutul 87 era 1-2, împotriva unei echipe cu care ne luptăm ... şi atunci să vi să arăţi cu degetul ... cartonaşul roşu e indubitabil", a declarat Mihai Stoica, potrivit Prima Sport.

Darius Olaru este cel mai bine evaluat jucător din Superliga României, cu o cotă de piață de șapte milioane de euro. Până acum, mijlocașul este cel mai eficient jucător din lotul acampioanei României, cu șapte goluri marcate și trei assist-uri în zece partide.