Mihai Stoica și pariul său de la FCSB: "Va străluci din nou, sunt convins!"

Mihai Stoica FCSB Octavian Popescu Superliga
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 20:46
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 20:45

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a comentat ultima evoluție a lui Octavian Popescu, în derby-ul cu CFR Cluj (2-2).

Refăcut după probleme medicale care i-au dat bătăi de cap în sezonul trecut, Octavian Popescu a jucat în repriza secundă a meciului cu CFR Cluj și a contribuit la golul egalizator reușit de Joyskim Dawa.

Mihai Stoica: "Octavian Popescu va străluci din nou"

Mihai Stoica spune că Popescu a fost cel mai bun jucător al reprizei secunde din Gruia și este foarte încrezător că tânărul jucător "va străluci din nou". Oficialul de la FCSB a explicat și de ce Octavian a avut evoluții modeste în sezonul trecut.

"Octavian Popescu a fost jucătorul care a schimbat soarta meciului cu CFR. Dacă pierdeam la CFR, nu eram bine deloc. Noi am venit de la 0-2 la 2-2, am alergam să scoatem mingea din poartă. Octavian a fost cel mai bun jucător al celei de-a doua jumătăți din meciul cu CFR.

Pe Octavian Popescu îl văd cel de dinainte de accidentare. Repet, a jucat accidentat și a făcut sacrificii imense în sezonul trecut, când Pantea era accidentat și n-avea cine să joace. Acum, Octavian Popescu va străluci din nou. Sunt convins sută la sută!", a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.

În acest sezon de Superliga, Octavian Popescu a jucat în patru partide, de fiecare dată câte o repriză. Extrema nu și-a trecut încă în cont vreun gol sau assist.