Mircea Rednic a recunoscut greșeală făcută în remiza albă cu Poli Iași: "Poate asta îmi reproșez"

Mircea Rednic Poli Iasi UTA Arad Superliga
Data publicarii: Luni 23 Septembrie 2024, 20:32
Data actualizarii: Luni 23 Septembrie 2024, 20:33

UTA Arad a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 0-0, cu Poli Iaşi, într-un meci contând pentru etapa a zecea din Superligă.

În clasament, Poli Iaşi este pe locul 11, cu 11 puncte, în vreme ce UTA Arad are 9 puncte şi ocupă poziţia a 14-a.

Reacția lui Mircea Rednic după remiza cu Poli Iași

În urma acestui rezultat, UTA Arad a ajuns la șase partide fără victorie în campionat. Mircea Rednic a fost deranjat de comportamentul fanilor din tribune, dar a recunoscut că ar fi putut trimite o echipă de start diferită.

"Nu pierdem, dar nu reușim să câștigăm acasă. Am zis de la început că e Iași e echipă bine organizată defensiv. Să zicem că prima repriză a fost echilibnrată, iar a doua a fost mai dinamică. Am jucat cu două vârfuri. Fotbalul este pe goluri.

La noi nu e problemă de calitate. E și o luptă între suporteri și conducere. Galeria a început să strige contra conducerii la începutul meciului. Băieții simt asta. A fost și un incident cu fata lui Fabry, era să o lovească cu o sticlă. E nevoie de mai mult respect.

Jucătorii care au intrat au adus mai multă calitate. Poate asta îmi reproșez că nu am făcut cel mai bun 11.

Nici CFR nu trece printr-o perioadă bună. Mergem acolo să jucăm, să câștigăm. Toți simțeam că e un meci în care puteam aduna puncte. În prima repriză nu am contat în atac. În momente dificile suporterii trebuie să ne fie aproape", a declarat tehnicianul, după meci.