Mitriță l-a scos din sărite pe Basarab Panduru cu declarațiile de la finalul meciului cu Petrolul: "Te aștepți la orice!"

Mitriță l-a scos din sărite pe Basarab Panduru cu declarațiile de la finalul meciului cu Petrolul: Te aștepți la orice! Superliga

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul cu Petrolul Ploiești, în etapa cu numărul patru din Superliga.

La finalul meciului, Mitriță a susținut că speră ca antrenorul Costel Gâlcă le va da o pauză de una-două zile jucătorilor, ceea ce l-a scos din sărite pe Basarab Panduru.

Fostul internațional a susținut că s-ar fi așteptat la orice numai să-l audă pe Mitriță cerând libere nu, deoarece este abia începutul campionatului.

"Te aștepți la orice, numai zile libere să nu ceară. Băi, e începutul de campionat!", a spus Basarab Panduru, conform Primasport.

Ce a spus Mitriță după meciul cu Petrolul

"Am luat un punct, sper să avem 1-2 zile libere pentru a ne reveni după tot ce s-a întâmplat zilele astea. S-a simțit oboseala mai ales în prima repriză. Petrolul nu știu dacă a legat 4-5 pase, a stat mai mult în defensivă. Am încercat să-i deschidem, dar nu s-a putut.

Ne axăm pe campionat, nu am pierdut în seara asta, nu știu de ce trebuie să fim așa triști. Am scos un punct, campionatul este foarte lung. Sperăm să fim din ce în ce mai bine.

Cu siguranță, nu este ultimul meu meci la Craiova. Deocamdată sunt aici, încerc să-mi fac treaba cât mai bine și sunt bucuros că sunt aici", a spus Alex Mitriță după meci.

Universitatea Craiova ocupă locul doi în clasamentul Superligii, cu opt puncte, fiind neînvinsă până în această etapă (a patra).