MM: "Minciuna nu putea sa DUREZE! Au facut antijoc, fanii lor s-au imbracat in CAPOATE!"

MM: Minciuna nu putea sa DUREZE! Au facut antijoc, fanii lor s-au imbracat in CAPOATE! Superliga

Steaua 1-0 Rapid / MM Stoica e in culmea fericirii dupa victoria din meciul cu Rapid!

"Nu stiu de unde este rivalitatea asta. Ei tot explicau ca nu am mai batut de 10 ani pe teren propriu, dar in timpul asta noi am luat doua titluri si am jucat intr-o semifinala de cupa europeana. Astazi, pe teren a existat o singura echipa, care merita sa castige mult mai clar decat o arata scorul. Dar minciuna nu putea dura la nesfarsit. Jucatorii Stelei sunt magnifici. Au venit dupa un meci cu Stuttgart, foarte greu si au dominat adversarul de o maniera categorica.

Din primul pana in ultimul minut. Nu am vazut niciodata o echipa care sa pretinda, la nivel declarativ, ca isi doreste victoria si sa joace asa. Anti-joc total, au tras din timp din primele minute. Am avut penalty clar la Pintilii, am avut faze la care am fost dezavantajati, dar asta nu mai conteaza. "

Publicul a fost fantastic, le-au aratat baietilor in "capotele", de la inelul superior al peluzei, ce inseamna sa iti incurajezi echipa pana la final. ", a declarat MM.