MM Stoica: "Vrem sa repetam meciul cu Rangers, insa va fi foarte greu!"

Unirea a castigat in campionat dupa aproape o luna cu Universitatea Craiova si se gandeste acum la primavara Champions League. MM Stoica insa ii avertizeaza pe jucatori: "Va fi mult mai greu sa batem acasa" spune acesta.

"E parerea celor de la Craiova daca spun ca meritau egal. Noi am avut ocazii mari in prima repriza. Si ei au avut repriza secunda, insa nu cate am avut noi. Am avut ocazii mai mari decat penalty. Bine ca a venit golul izbavitor pentru ca era pacat sa pierdem puncte nemeritat.

Unirea nu castigase in campionat de trei meciuri si se simtea in clasament. Nu e nicio problema cu atmosfera la echipa. Mai castigasem in Champions League pana la meciul cu Universitatea. Urmeaza meciul cu Rangers si vrem sa repetam meciul din Scotia. Insa va fi foarte greu pentru ca scotienii au jucat doar o repriza in campionat. Ei vor veni sa se razbune dupa umilinta de pe teren propriu." a declarat MM Stoica la Sport.ro.

Partida Dundee United - Glasgow Rangers, contand pentru etapa a X-a a a campionatului Scotiei, a fost suspendata la pauza, din cauza ploii torentiale, informeaza BBC.

Arbitrul Mike Tumelty i-a informat pe managerul gruparii Glasgow Rangers, Walter Smith, si pe cel de la Dundee United, Craig Levein, despre ingrijorarea sa in privinta suprafetei de joc si a oprit meciul.

"Era aproape imposibil sa se mai joace si nu am vrut sa asistam la un meci ridicol", a declarat arbitrul Tumelty.

La pauza, Rangers conducea cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Steven Davis, in minutul 30.

Glasgow Rangers este adversara Unirii Urziceni in grupa G a Ligii Campionilor. Meciul Unirea Urziceni - Glasgow Rangers va avea loc, miercuri, 4 noiembrie, de la ora 21.45, pe stadionul "Steaua", in cadrul a grupei G a Ligii Campionilor.