Moreno la puterea a doua: Craiova 1-2 Steaua

Moreno la puterea a doua: Craiova 1-2 Steaua Superliga
STEAUA MAI ARE NEVOIE DE DOUA VICTORII

Steaua a reusit o victorie mare in meciul cu Universitatea Craiova. Echipa lui Lacatus nu a aratat prea multe in prima repiza, singura ocazie de gol fiind o lovitura de cap trimisa in minutul 25 de Plesan in bratele lui Bornescu. Craiova a avut sansa sa deschide scorul in minutul 49, cand Costea a sutat in bara, dupa ce a driblat toata aparararea Stelei.  10 minute mai tarziu, Gangioveanu a avut o alta mare ocazie de a inscrie, insa mingea sutata puternic pe poarta, a fost respinsa de Zapata. Steaua a rvenit in jos si a deschis scorul prin Pepe Moreno, insa reluarile au aratat o pozitie clara de offsaid. Avantajul nu a durat mult. Prepelita a inscris pentru 1-1 dupa numai doua minute si a aruncat in aer tribunele. Golul salvator pentru Steaua a venit de la Dayro Moreno, dupa un corner executat perfect de Banel Nicolita. Steaua este acum la doar doua victorii de titlu. Urmeaza meciul cu Dinamo din deplasare si acasa cu Gloria Buzau.

Steaua: Zapata - Golanski, Goian, Radoi, Nesu, Lovin, Ov. Petre - Neaga, Plesan, Mendoza, Pepe Moreno.

Rezerve: Cernea - Badea, Habibou, Nicolita, Baciu, Ghionea, Dayro Moreno

Craiova:Bornescu - Dananae, Gaman, Mitchell, Rose - Prepelita, Dilevski, Gangioveanu - Wobay, Dina, Costea

Rezerve: Sliviu Lung Jr Barboianu Barbu Saceanu C. Craciun, Lutu Ionescu