Mult prea puternici: Rapid 2-3 Levski Sofia - VEZI REZUMAT

RAPID NU REUSESTE SA TREACA DE LEVSKI

Rapidul lui Rednic nu a reusit sa treaca de bulgarii de la Levski. Prima repriza a fost plina de goluri, rapidistii au marcat primii dintr-un penalty batut de Emil Dica in minutul 17. 5 minute a durat avantajul rapidistilor - oamenii lui Rednic au fost egalati, tot din penalty de Joaozinho. In minutul 39 - bulgarii au marcat pentru 2 la 1 prin Jean Carlos - 6 minute mai tarziu sutul lui Dimitrov de la 18 metri nu i-a lasat nicio sansa lui Andrade.
La ultima faza din prima repriza - Ionut Stancu a reusit cu mare noroc sa mai reduca din diferenta.Ultimul gol al rapidului a picat in minutul 64 cand Boya a stabilit socul final 2 la 3 pentru Levsky.
Dupa ce s-au plans ca sunt ignorati de rivalele Steaua si CFR cu care  rapidistii s-au intersectat in Cipru - giulestenii au fost spionati de prietenul lui Rednic - Andone.
Urmatorul amical al Rapidistilor e in direct la Sport.ro, marti de la 15:30, tot cu o echipa din Bulgaria -  Lokomotiv Sofia.

Min 15: Gol Rapid!  Emil Dica deschide scorul pentru Rapid din penalty!

Min 22: Gol Levski! Bulgarii egaleaza tot dintr-o lovitura de la 11 metri!

Min 39: Gol Levski! Greseli in lant in apararea Rapidului, iar Jean Carlos face 2-1 pentru bulgari!

Min44: Gol Levski!

Min 64: Gol Rapid! Boya marcheaza si reduce din diferenta la 3-2