LIVE TEXT Oțelul Galați - FC Hermannstadt 1-0 | Dorinel Munteanu, lider în Superligă!

Oțelul Galați - FC Hermannstadt Etapa 4 Superliga Superliga Dorinel Munteanu
Data publicarii: Vineri 02 August 2024, 20:56
Data actualizarii: Vineri 02 August 2024, 21:00

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Oțelul Galați și FC Hermannstadt pe www.sport.ro, cât și pe Facebook Sport.ro.

Oțelul Galați - Hermannstadt 1-0

Final de meci.

Minutul 86: GOOOL Oțelul! După un șut periculos trimis de Tănasă, mingea ajunge la picioarele lui Juric. Bosniacul șutează și înscrie!

• Dorinel Munteanu

Minutul 80: Neguț a profitat de viteza superioară și i-a lăsat în spate pe fundașii gălățeni. Ajuns în careu, mijlocașul a trimis total pe lângă și mingea a ajuns în tribune.

Minutul 77: Juri Cisotti rupe bara! Italianul a trimis dinafara careului direct în transversală.

Minutul 63: Schimbări la Oțelul! Tănasă îi ia locul lui Maftei, iar Adăscăliței îl înlocuiește pe Djuric.

Minutul 55: Aurelian Chițu vede primul cartonaș galben al partidei.

Mintuul 51: Juric trimite un șut dintr-un unghi dificil. Căbuz a fost pe poziție și a respins în corner.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză.

Minutul 45: Frederic trimite o pasă precisă în careu. Pop trimite cu capul periculos, dar Căbuz are un reflex extraordinar și respinge!

Minutul 41: Diego Zivulic it's crazy!! Croatul a încercat o execuție de la mare distanță. Șutul, trimis în forță, a trecut cu puțin pe lângă poarta apărată de Căbuz.

Minutul 35: Alex Pop a reluat cu capul o minge trimisă în careu. Execuția nu este atât de periculoasă, întrucât a trecut cu mult pe lângă poarta sibienilor.

Mintuul 29: Alessandro Murgia își încearcă norocul de la distanță! Șutul, lipsit de precizie, ajunge în tribunele stadionului "Oțelul" din Galați.

Minutul 21: Oroian a trimis o centrare în careu care îl viza pe Chițu. Iustin Popescu a citit intenția fundașului sibian și a ieșit la întâmpinare.

Mintuul 19: Ronaldo Deaconu trimite un șut periculos către poarta sibienilor! Iustin Popescu a fost la locul potrivit la momentul potrivit și a respins mingea.

Minutul 9: Juri Cisotti a încercat să trimită o centrare în careu. Apărarea sibienilor a fost pe poziție și pericolul a fost eliminat. Va fi corner pentru gălățeni!

Minutul 4: Juri Cisotti trimite o centrare în careu. Mingea ajunge până la urmă la "șeptarul" Maciel. Acesta șutează, dar slab, cu mult pe lângă poarta apărată de Căbuz.

Minutul 1: Start de partidă pe stadionul "Oțelul" din Galați.

Echipele de start

Oțelul Galați: I. Popescu – Maftei, Cisse, Stefanovic, Zhelev – Lameira, Zivulic, Cisotti - Djuric, Pop, Frederic

Rezerve: Adăscăliței, Andronache, Juric, Kovalyov, Neagu, Roșu, Rus, Silva, Tănasă, Teles, Yabre

Antrenor: Dorinel Munteanu

Hermannstadt: Căbuz – Căpușă, Găman, Bejan, A. Oroian – R. Deaconu, A. Ivanov, Murgia – Balaure, A. Chițu, I. Stoica

Rezerve: A. Pop, Muțiu – I. Stoica, Dr. Iancu, Gandila, Jipa, Ciubotaru, Al. Luca, Neguț, Biceanu, Goncalves

Antrenor: Marius Măldărășanu

Oțelul Galați și FC Hermannstadt își dau întâlnire în a patra etapă din sezonul regulat al SuperLigii României vineri seară, de la ora 19:00, pe arena formației dirijate de Dorinel Munteanu.

Oțelul Galați - FC Hermannstadt, LIVE TEXT de la ora 19:00 | Dorinel Munteanu amenință primul loc în SuperLiga

La ”centru” se va afla Horațiu Feșnic, alături de cei doi asistenți: Valentin Avrma și Alexandru Cerei. În cabina VAR vor sta Sorin Costreie și Alexandru Vodă, ca Bogdan Dumitru să fie arbitrul de rezervă, iar Robert Dumitru, orbservatorul partidei.

În clasament, Oțelul Galați se află pe poziția secundă cu șapte puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova, liderul, și Sepsi OSK, locul trei. Trupa lui Dorinel Munteanu a înregistrat până acum două victorii și un rezultat de egalitate.

De cealaltă parte, FC Hermannstadt e penultima în clasament cu două puncte, la doar o lungime de ultima clasată Farul Constanța. Sibienii au două remize și un eșec în primele trei etape.