Andone s-a ENERVAT dupa egalul cu Gaz Metan: "Ia mai lasati-ma cu astea!" Ce spune despre DEZASTRUL de la debut!

Andone s-a ENERVAT dupa egalul cu Gaz Metan: Ia mai lasati-ma cu astea! Ce spune despre DEZASTRUL de la debut! Superliga

CFR 1-1 Gaz Metan / Ioan Andone n-a reusit decat un egal in prima etapa, insa spune ca nu e ingrijorat pentru debutul slab al campioanei.

"Am suferit in prima repriza. Muresan si Sare au jucat la nivelul fundasilor centrali. A doua repriza a fost buna, dar rezultatul este echitabil. Daca nu era Buchta in poarta dadeam sigur 2 sau 3 goluri. Au avut si sansa. Din 10 lovituri, Vasilache nu mai dadea gol. Supercupa n-am pierdut-o, am facut 2-2 pe teren. Am pierdut la penalty. Nu sunt ingrijorat.

Am jucat mai bine acum, ne asteapta meciuri grele, dar este un program bine stabilit. Unii pot sa castige cu 5-0, dar depinde de ce echipa intalnesti. Sa vedem daca Mediasul va ajunge sa joace in cupe europene. Au o echipa bine sudata", a declarat Ioan Andone la Digi.

"Nu e nicio tensiune la echipa. Mi-a placut echipa in repriza a doua, am aratat ca si campioana. Lucrurile se pot remedia, nu sunt grave. La ora jocului cu Liberec trebuie sa fim la suta la suta. Atunci trebuie sa dam tot ce putem", a mai spus Andone.

Andone nici nu vrea sa auda de o eventuala demitere inainte de meciurile din Champions League, ca in 2008 cand a ratat sansa de a conduce echipa in grupe. "Ia mai lasati-ma cu astea, nu mai dau interviuri daca ma intrebati asa ceva", s-a enervat antrenorul de la CFR.

Presedintele CFR-ului, Iuliu Muresan, a fost dezamagit de jocul echipei!

"In ansamblu nu am jucat grozav, prima repriza a fost chiar slaba, nu am avut ritm. Gazul a jucat putin mai bine decat noi. Din pacate nu am reusit sa fim mai buni decat Gazul, insa in repriza a doua dupa ce Andone a facut cateva schimbari la atitudine lucrurile s-au echilibrat.

Am dat si gol prin Kapetanos care e un bun atacant, au avut un portar in forma si nu am reusit sa inscriem. Pacat ca nu am reusit sa dam inca un gol. Ne-a lipsit si Cadu, ne da o stare de spirit care este foarte buna, dar nu cred ca din cauza asta am jucat slab. Ne-am incalzit mai greu dar sper sa intram in ritm de la partida urmatoare.", a spus Muresan la Digi.