CLASAMENT Pe ce loc se află FCSB după victoria cu Gloria Buzău

Pe ce loc se află FCSB după victoria cu Gloria Buzău Superliga

FCSB a învins-o cu 3-2 pe Gloria Buzău.

Roș-albaștrii au primit vizita formației dirijate de Eugen Neagoe pe Arena Națională duminică seară. La capătul celor 90 de minute, echipa lui Elias Charalambous a obținut toate cele trei puncte după ce s-a impus cu 3-2.

Pe ce loc se află FCSB după victoria cu Gloria Buzău

Trei cluburi a devansat FCSB după victoria cu trupa din ”Crâng”. Acum, campioana României se situează la doar două puncte de primul loc de play-off ocupat de Petrolul Ploiești.

Roș-albaștrii au înregistrat, după 11 etape desfășurate în sezonul regulat al SuperLigii României, patru victorii, patru remize și trei eșecuri, acumulând un total de 16 puncte (locul 7).

Standings provided by Sofascore

Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Crețu, Șut, Chiricheș, Panțîru - Alhassan, Edjouma - Ștefănescu, Olaru, Oct. Popescu - Miculescu

Rezerve: Vlad, Tănase, Bîrligea, Popa, Baeten, Băluță, Pantea, Musi, Radunovic, Luis Phelipe

Antrenor: Elias Charalambous

• Gloria Buzău: Lazar – Ciranni, Lovric, Cestor, Diego – Canadjija, Albu – Jipa, Tavares, Ișfan – Budescu

Rezerve: Greab, Răilean, Akhmatov, Călin, Dobrosavlevici, Dumitrașcu, Gheorghe, Matos, Stan, Teșcan, Turda

Antrenor: Eugen Neagoe

Jipa a deschis scorul în minutul 5. Tavi Popescu a restabilit egalitatea în minutul 39, iar în minutul 67 a realizat ”dubla”. Daniel Bîrligea a dus scorul la 3-1, iar Mike Cestor a făcut 3-2 în minutul 87.