Pe cine a remarcat Gigi Becali după FCSB - Oțelul 0-2: ”Cel mai bun din echipă”

Gigi Becali FCSB FCSB - Otelul Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Sambata 27 Iulie 2024, 01:00
Data actualizarii: Sambata 27 Iulie 2024, 01:01

Meciul dintre FCSB și Oțelul Galați, din etapa a treia a Superligii României, s-a încheiat cu scorul de 0-2.

Roș-albaștrii au primit vizita gălățenilor în Ghencea, pe stadionul ”Steaua”, în a treia etapă din sezonul regulat al SuperLigii României. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Dorinel Munteanu a obținut toate cele trei puncte.

Chiar dacă a criticat mai mulți jucători după înfrângerea cu Oțelul Galați, Gigi Becali a remarcat și doi jucători. A început prin a-l lăuda pe Baba Alhassan pentru că ”a luptat”, iar apoi l-a numit pe ”cel mai bun jucător din echipă”: David Miculescu.

Gigi Becali: ”Miculescu, cel mai bun din echipă”

Remarcat de patronul campioanei, Miculescu a evoluat doar în prima repriză a meciului din Ghencea. La pauză, atacantul a fost înlocuit cu Daniel Popa.

„Baba Alhassan mi-a plăcut că a luptat. S-a zbătut, mi-a plăcut. Miculescu chiar mi-a plăcut. A jucat bine în prima repriză. El poate a fost cel mai bun din echipă”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

FCSB - Oțelul Galați 0-2

Cisotti a deschis scorul în minutul 44. În actul secund, Zivulic a marcat un eurogol în minutul 60 și a închis tabela de marcaj la 2-0 pentru Oțelul.

Gălățenii și-au revendicat prima poziție în SuperLiga României (7p), în timp ce FCSB a rămas pe locul 10 cu două puncte (două remize, o înfrângere).