FOTO Poli Iași - CFR Cluj 3-3 | Încă un pas greșit pentru trupa lui Mandorlini, al patrulea egal consecutiv pentru moldoveni

Poli Iași - CFR Cluj 3-3 | Încă un pas greșit pentru trupa lui Mandorlini, al patrulea egal consecutiv pentru moldoveni Superliga

Poli Iași și CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 3-3, la finalul unui meci în care ambele formații ar fi putut să-și treacă în cont victoria.

Poli Iași - CFR Cluj 3-3

Final de meci!

Minutul 69 - Fază de meci! Bîrligea marchează, însă reușita a fost anulată pe motiv de offside.

• Poli Iasi Cfr Cluj De La 18 45 10

Minutul 62 - GOOOL Poli Iași! Harrison reușește dubla, după ce primește mingea în careul mic și șutează, fără șansă pentru Sava.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 44 - GOOOL CFR Cluj! Otele reia cu capul din careul mic și marchează golul cu care ardelenii revin la conducere.

Minutul 38 - GOOOL CFR Cluj! Ajeti primește mingea la marginea careului și șutează puternic, fără șansă pentru Silviu Lung Jr.

Minutul 27 - GOOOL CFR Cluj! Avounou micșorează diferența, după ce împinge mingea în poartă în urma loviturii de cap a lui Bîrligea.

Minutul 22 - GOOOL Poli Iași! Luis Phelipe intră în careu după ce depășește mai mulți adversari, pasează în fața porții, de unde marchează Katanec.

Minutul 11 - GOOOL Poli Iași! Harrison a deschis scorul din pasa lui Ispas în careul mic, finalizarea sa fiind una spectaculoasă.

Minutul 2 - Ocazie pentru Poli Iași! Phelipe driblează mai mulți adversari și șutează la colțul scurt, însă Sava are o intervenție bună.

A început partida!

Poli Iași - CFR Cluj: echipele de start

Poli Iași: S. Lung Jr. - Martac, Samayoa, Katanec, R. Ispas - A. Ciobanu, Bordeianu, Marchioni - A. Gheorghiță, Harrison, Luis Phelipe

Rezerve: Ailenei - Tincu, Jatoba, Fl. Ilie, Belu Iordache, Stefanovici, Itu, A. Roman, R. Ion

Antrenor: Leo Grozavu

CFR Cluj: R. Sava - Mogoș, Ajeti, Kresic, Morgan - Muhar, Tachtsidis, Cvek - Avounou, Bîrligea, Otele

Rezerve: Bălgrădean, Hindrich - M. Ilie, R. Filip, Fica, L. Mihai, C. Deac, Juricic

Antrenor: Andrea Mandorlini

Echipa lui Leo Grozavu se află pe locul 12 în clasament, cu 17 puncte (golaveraj 16-20), în timp ce gruparea din Gruia ocupă poziția secundă (golaveraj 28-14).

Poli Iași - CFR Cluj | Ce spun Grozavu și Mandorlini

Clujenii au pierdut precedentul joc disputat în SuperLiga României, 0-1 pe terenul celor de la FC Hermannstadt, insuccesul oprind o serie pozitivă formată din trei victorii şi două rezultate de egalitate.

Poli Iaşi şi CFR Cluj s-au mai întâlnit de 21 de ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus gazdele din această rundă, de 13 ori au câştigat ardelenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

"După meciul cu Iaşi avem o pauză, apoi şase meciuri foarte grele şi perioada de mercato. Noi ne concentrăm doar asupra meciului cu Iaşi. Urmărim profiluri de jucători, dar concentrarea noastră este pe aceste meciuri. Sunt convins că în mercato directorii sportivi vor face o treabă foarte bună, aşa cum am făcut-o mereu", a declarat la conferința de presă Andrea Mandorlini, antrenorul ardelenilor.

„Va fi o partidă dificilă, cu un adversar de calibru, o fostă campioană a României, cu jucători cu multă experiență. Dar și noi ne-am pregătit, nu ne vom prezenta doar cu teama să nu luăm multe, mergem să câștigăm. Jucăm pe teren propriu, am demonstrat că suntem o echipă care trebuie luată în seamă de oricine. Și noi suntem oameni, avem slăbiciuni, puncte forte, dar depindem foarte mult de anumite momente ale jocului pe care sper să le tratăm în favoarea noastră, pentru că acestea fac diferența”, a spus antrenorul ieșenilor, Leo Grozavu, înaintea partidei cu CFR Cluj.