Poli Iasi 0 - 2 Steaua (Pecnik - autogol, Bogdan Stancu)

Poli Iasi 0 - 2 Steaua (Pecnik - autogol, Bogdan Stancu) Superliga
Steaua nu s-a mai incurcat la Iasi cum s-a intamplat in ultimul meci direct din sezonul trecut si a reusit sa castige cu 2-0 in fata elevilor lui Ionut Popa. Pecnik l-a imitat pe Banel si si-a bagat singur mingea in poarta, iar Bogdan Stancu a inscris si el primul gol pentru Steaua.

Steaua: Zapata, Golanski, Ghionea, Goian, Nesu, Szekley, Lovin, Mirel Radoi, Banel Nicolita, Dayro Moreno, Arthuro.

Poli Iasi: Branet, I. Stancu, R. Ciobanu, Cr. Munteanu, Pecnik, Cr. Bratu, Bersnjak, Ad. Ilie, Naidin, Milea, Cr. Tanase

minutul 90+4  - Final de meci, Steaua Bucuresti castiga la Poli Iasi cu 2 - 0

minutul 90 - Arbitrul asistent anunta prelungirea meciului cu inca patru minute

minutul 89 - Gol Steaua Bucuresti. Bogdan Stancu majoreaza scorul dupa o pasa a lui Adrian Neaga.

minutul 85 - Neaga il lanseaza pe Bogdan Stancu, insa fostul atacant al Unirii Urziceni greseste centrarea.

minutul 84 - Schimbare la Steaua Bucuresti, iese Szekely si intra Tiago.

minutul 81 - Szekely intarzie centrarea si este blocat de Mircea Oprea. Se pare ca Szekely s-a accidentat dupa contactul cu Oprea si va fi inlocuit.

minutul 76 - Schimbare la Steaua Bucuresti, iese Banel Nicolita si intra Adrian Neaga.

minutul 72 - Cartonas galben Goian primeste cartonasul galben.

minutul 71 - Schimbare la Poli Iasi, Iese Bersnjak si intra Lamine

minutul 69 - Lovin il lanseaza pe Dayro Moreno, insa columbianul este surprins in pozitie de offside.

minutul 65 - Lovitura libera pentru Iasi. Ionut Stancu executa cu pamantul, insa apararea Stelei reuseste sa respinga pana la urma.

minutul 64 - Schimbare la Steaua Bucuresti, iese Arthuro si intra Bogdan Stancu

minutul 62 - Schimbare la Poil Iasi, iese Miclea si intra Viveiros

minutul 60 - Arthuro este surprins in offside.

minutul 59 - Radoi il lanseaza pe Dayro Moreno, acesta centreaza in careu, insa Arthuro nu ajunge la minge.

minutul 56 - Augustus Constantin sanctioneaza un fault asupra lui Arthuro.

minutul 55 - Fara sa straluceasca, Steaua pare stapana pe joc. Iasul incearca sa creeze pericol la poarta lui Zapata, fara a pune mari probleme.

minutul 53 - Szekely, patruns in careu, centreaza, insa apararea iesenilor respinge.

minutul 50 - Autogol Pecnik, Szekely centreaza de pe partea stanga, iar Pecnik deviaza mingea in poarta lui Branet.

minutul 45 - Final prima repriza Augustus Constantin pune capat primei reprize. Poli Iasi si Steaua se afla la egalitate, scor 0-0.

minutul 45 - Cea mai mare ocazie a Stelei. Dayro Moreno scapa singur cu Branet, insa columbianul s-a complicat permitandu-i lui Branet sa respinga.

minutul 43 - Radoi executa o lovitura libera de la 20 de metri, dar Branet reuseste sa retina.

minutul 41 - Golanski centreaza de pe partea dreapta, Nicolita recentreaza, insa Radoi este blocat in ultimul moment.

minutul 39 - Meciul s-a reluat dupa 4 minute de intrerupere. - Corner executat de Banel Nicolita, Branet iese gresit, insa Dayro Moreno nu profita.

minutul 36 - Probleme cu nocturna la Iasi. Augustus Constantin intrerupe meciul din cauza nocturnei.

minutul 35 - Steaua mizeaza pe lansari in adancime pentru Arthuro, insa iesenii sunt foarte atenti în apărare. - Golanski centreaza de pe partea dreapta, insa Branet iese si retine de langa Banel Nicolita. - Arthuro suteaza din interiorul careului, insa Branet retine in doi timpi.

minutul 28 - Banel Nicolita este surprins in pozitie de offside.

minutul 27 - Cartonas galben Augustus Constantin il avertizeaza pe Bersnjak. In opinia arbitrului, jucatorul lui Poli Iasi a simulat.

minutul 25 - Ciprian Tanasa incearca sa profite de indecizia lui Ghionea, insa fundasul stelist reuseste sa rezolve, in cele din urma, faza.

minutul 24 - Banel Nicolita iroseste o lovitura libera de pe partea dreapta. Cel care a marcat in propria poarta in meciul de la Iasi din sezonul trecut a executat mult prea puternic, mingea trecand peste poarta lui Branet.

minutul 22 - Au trecut 22 de minute, insa Steaua nu si-a creat nicio ocazie de gol. Mai mult, jocul roa-albastrilor nu straluceste.

minutul 21 - Banel Nicolita centreaza de pe dreapta, insa mingea nu ajunge la niciun coechipier.

minutul 19 - Ciprian Tanase centreaza puternic de pe partea dreapta, insa Zapata respinge in corner.

minutul 14 - Cartonas galben Cristi Bratu primeste cartonasul galben dupa un fault la Nesu.

minutul 12 - Nesu il ataca pe Ciprian Tanasa, insa Augustus Constantin lasa jocul sa continue.

minutul 11 - Steaua nu si-a creat nicio ocazie clara de gol. In schimb, gazdele au pus de doua ori in pericol poarta lui Zapata.

minutul 7  - Szekely il lanseaza pe Arthuro, insa brazilianul se afla in pozitie de offside.

minutul 6 - Banel Nicolita centreaza de pe partea dreapta, iar Dayro Moreno trece pe sub minge, astfel ca Iasul scapa cu fata curata dintr-o situatie dificila.

minutul 5  - Iasul incepe sa puna probleme defensivei steliste. Naidin suteaza de la 25 de metri, insa Zapata retine.

minutul 4 - Jocul se muta la cealalta poarta. Szekely executa o lovitura libera, Branet iese si boxeaza, iar Banel Nicolită suteaza din prima de la marginea careului, mult peste poarta.

minutul 3 - Lovitura libera pentru Poli Iasi. Sfarlea executa, Tanasa reia cu capul, insa Zapata retine in doi timpi.