Otelul, inca un pas spre TITLU, Dinamo peste Steaua in clasament! Comenteaza etapa: Superliga

Vineri
Gaz Metan, peste Steaua si Rapid! Gaz Metan 2-0 Pandurii! Super gol Eric!
Timisoara, LIDER pentru o zi! Branesti 0-2 Timisoara
Sumudica, pe faras: schimbari neinspirate si un final DRAMATIC: Gloria Bistrita 3-2 Rapid

Luni
Apostol aduce un punct in ultimul minut: Urziceni 1-1 Brasov! Unirea mai face un pas spre Liga II

Vineri
Gaz Metan, peste Steaua, Dinamo si Rapid! Gaz Metan 2-0 Pandurii! Super gol Eric!

Gaz Metan Medias a facut 37 de puncte dupa ce a batut cu 2-0 pe Pandurii. Echipa lui Pustai este la a doua victorie consecutiva, dupa ce in etapa trecuta a batut cu 1-0 pe Sportul. Eric a reusit un super gol.

Poli schimba polii: Timisoara este LIDER in Liga I! Branesti 0-2 Timisoara
Poli Timisoara a castigat cele trei puncte din deplasarea de la Buzau si a urcat pe prima pozitie a clasamentului. Zicu a devenit golgheter in Liga I, insa nu va juca etapa viitoare impotriva Stelei

Marius Sumudica a facut toate cele trei schimbari regulamentare in decursul a 5 minute, cand scorul era 1-1. Coman a fost eliminat in finalul meciului, iar Roman a intrat in poarta si a salvat echipa in mai multe randuri.

Sambata
Echipa lui Dorinel Munteanu s-a impus in fata Clujului dupa 3 goluri de senzatie reusite de Paraschiv, Giurgiu si Ripa.

Planul Stelei de a castiga tot pana la sfarsitul campionatului a fost dat peste cap de Adailton

Duminica
Clujenii au castigat meciul de pe teren propriu cu Sportul Studentesc si au revenit in cursa pentru un loc de Europa League

Craiova a obtinut doar un punct din meciul de pe teren propriu cu Astra. Oltenii sunt la doua puncte de zona rosie a clasamentului

Dupa 6-2 in tur, Dinamo a facut din nou scor cu Targu Mures. Echipa lui Ioan Andone a urcat peste Steaua in clasament

Luni
Unirea a obtinut un punct nesperat in meciul de pe teren propriu cu FC Brasov, dar ialomitenii sunt tot mai aproape de retrogradare