Poli Timisoara aduce saptamana Patimilor in Ghencea!

Poli Timisoara aduce saptamana Patimilor in Ghencea! Superliga
STEAUA 1-1 POLI TIMISOARA

Poli a intrerupt sirul de 10 victorii consecutive ale Stelei si a reusit surpriza chiar in Ghencea aducand un egal. Dupa 4-2 in Saptamana Patimilor anul trecut cu Dinamo, tot in Ghencea, nici anul asta Steaua nu a fost mai norocoasa si nu a reusit decat un egal. Chiar daca a facut spectacol si a avut posesie, Steaua nu a reusit sa inscrie mai mult de un gol.

Steaua a inceput tare meciul si a vut un gol anulat din inca din minutul 4 pe motiv de offside. Baietii lui Lacatus au continuat sa atace, insa golul a avenit la inceputul reprizei secunde dupa o faza marca inregistrata la Steaua: centrare Mendoza, gol cu capul Goian. Timisoara nu a renuntat Karamyan salveaza o minge, inventeaza o pasa catre Gigel Bucur care il executa pe Zapata iar Steaua incepe sa aiba emotii in pastrarea pozitiei de lider.