Achizitiile au facut SHOW in amicalul cu Tunari! Nikolic a inscris de doua ori! Steaua 4-0 Tunari Superliga

Steaua s-a antrenat inaintea derby-ului cu U Cluj intr-un amical cu CS Tunari, din liga a 3-a!

Becali n-a venit la meci. A preferat sa vada meciul lui Dinamo din Europa League si l-a sustinut pe finul Borcea. La Tunari, joaca nepotul lui Becali, Cristian, fost junior la Steaua.

Nikolic a dat doua goluri. Rusescu a marcat si el, iar Burghelea de la Tunari si-a dat autogol.

Steaua: Stanca -  Martinovic, Iliev, Galamaz, Brandan - Rusescu, Bicfalvi, Bourceanu, Bajenaru - Nikolici, M Costea.

LIVE TEXT Steaua 4-0 CS Tunari

min 2 Mihai Costea scapa sigur cu portarul, dar rateaza din 10 metri
min 4 GOL STEAUA! Nikolici marcheaza din centrarea lui Rusescu!
min 7 Bicfalvi suteaza putin pe langa poarta dintr-o lovitura libera de la 25 de metri
min 9 Lovitura de cap a lui Iliev trece putin pe langa
min 11 Cursa a lui Nikolici pe partea dreapta, centrare in careu, Rusescu suteaza in bratele portarului
min 25 Mihai Costea suteaza, dar portarul scoate din vinclu
min 28 Lovitura libera de la 20 de metri, dar sutul lui Brandan trece putin peste poarta
min 36 Nikolici dribleaza un adversar, dar sutul sau din unghi este prins de portar
min 41 Mihai Costea suteaza din lovitura libera putin peste poarta
S-a terminat prima repriza! Steaua conduce dupa 45 de minute cu 1-0 dupa golul lui Nikolic!

A inceput repriza a doua. La pauza a iesit Liviu Bajenaru. In locul sau a intrat Leandro Tatu

min 48 GOL STEAUA! Brandan centreaza de pe partea stanga, Burghelea si-a introdus balonul in propria poarta
min 49 Nikolici loveste bara, cu o lovitura de cap din 8 metrii
min 50 Mihai Costea suteaza de la 20 de metri, dar portarul celor de la Tunari retine
min 52 GOL STEAUA! Nikolici marcheaza dupa o centrare a lui Tatu!
min 54 GOL STEAUA! Rusescu marcheaza cu un sut de la 10 metri
Dubla schimbare la Steaua: au iesit Galamaz si Iliev, au intrat Dorinel Popa si Andrei Prepelita
Schimbare la Steaua: a iesit Razvan Stanca, a intrat Valentin Cojocaru
Schimbare la Steaua: a iesit Novak Martinovici, a intrat Geraldo Alves