Dennis Politic Dinamo Bucuresti Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 22:44
Data actualizarii: Luni 12 August 2024, 22:39

Poli Iași - Dinamo - LIVE AICI.

Cele două echipe și-au dat întâlnire luni seară, de la ora 22:00, în cadrul etapei #5 al Superligii României. Partida se desfășoară pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iași.

La momentul redactării acestui articol, cele două echipe se află la egalitate, scor 1-1, prin golurile marcate de către Selmani în minutul doi și Bordeianu în minutul 13.

Problemele se țin în lanț la Dinamo! Dennis Politic a ieșit schiopătând de pe teren

În minutul opt al partidei Hakim Abdallah s-a accidentat și a fost nevoit să fie transportat pe targă la marginea careului. Se pare că ghinionul nu s-a oprit acolo pentru formația din Ștefan cel Mare.

Doar 20 de minute mai târziu, același scenariu avea să se repete, dar de data asta cu Dennis Politic. Jucătorul lui Dinamo a fost bruscat și a căzut la pământ în urma unui duel, ținându-se de gleznă. VEZI GALERIA

Atacantul a fost ajutat să părăsească terenul și a fost schimbat de către Ahmed Bani.

În acest sezon, atacantul a jucat în patru meciuri și a înscris trei goluri.