VIDEO Puștiul Oțelului a suferit o accidentare teribilă la debutul ca titular + Jurnalist bruscat în fața jandarmilor lângă ambulanță

Puștiul Oțelului a suferit o accidentare teribilă la debutul ca titular + Jurnalist bruscat în fața jandarmilor lângă ambulanță Superliga

Rapid – Oțelul Galați s-a încheiat la egaliate, scor 0-0, în etapa a 11-a din Superliga României.

După o primă repriză încheiată la egalitate, cele două formații au încercat mai des să ajungă în fața porții în repriza secundă.

Cristian Chira, accidentare de coșmar la Rapid - Oțelul

Cristian Chira, aflat la primul său meci ca titular în Superliga României, a suferit o accidentare de coșmar în repriza secundă. În minutul 49, fotbalistul celor de la Oțelul a încercat să ajungă la un adversar, însă a alunecat și s-a prăbușit pe gazon, începând să urle de durere.

Medicii au intervenit imediat, l-au scos pe targă și l-au dus direct la ambulanță. Chira nu a mai putut continua partida și l-a trimis pe teren în locul fotbalistului de 22 de ani pe Stipe Juric.

Scenele de coșmar au continuat și la ambulanță, unde Chira a fost surprins în timp ce plângea de durere. Accidentarea fotbalistului de 22 de ani l-a impresionat chiar și pe antrenorul Rapidului, Marius Șumudică. Tehnicianul de la Rapid și-a trimis medicul pentru a-l ajuta pe Chira.

Primul verdict al medicilor este unul crunt pentru mijlocașul Oțelului: fotbalistul nu își mai simte piciorul stâng de la genunchi în jos și este suspect de fractură de gleznă.

Jurnalist bruscat de agentul lui Cristian Chira lângă ambulanță

În momentul în care a Cristian Chira era urcat în ambulanță, s-au petrecut și momente reprobabile. Unul dintre foto-reporterii aflați la fața locului a fost bruscat de agentul lui Cristian Chira, Rareș Pop.

Totul s-a petrecut în fața jandarmilor, care au încercat să calmeze spiritele.