Rapidistii nu au teminat meciul: "Ii facem raport lui Balaj" Doua decizii CONTROVERSATE care puteau schimba meciul:

Rapidistii nu au teminat meciul: Ii facem raport lui Balaj Doua decizii CONTROVERSATE care puteau schimba meciul: Superliga

Dinamo 2-1 Rapid | Sefii Rapidului vor sa se razbune pe Balaj si vor merge azi la Comisia Centrala a Arbitrilor pentru a depune un memoriu.

Presedintele Rapidului, Constantin Zotta, spune ca centralul Balaj i-a avantajat pe cei de la Dinamo in repetate randuri.

"Avem mai multe lucruri sa ii reprosam lui Balaj, ii vom face raport. Cred ca la golul primit in minutul 45 a fost fault in atac, Pecanha a fost blocat sa intervina. Apoi, in minutul 80 mi s-a parut penalti la Ilijoski. Un fundas de-al lui Dinamo s-a urcat pe el si l-a tinut cu amandoua mainile.

Eu nu spun ca am jucat senzational si ca Balaj a facut cine stie ce, dar, daca la fazele astea gandea altfel, altul era rezultatul. Sa vedem acum ce masuri va lua Alexandru Deaconu, daca se dovedeste ca am dreptate", a declarat Zotta la DigiSport.