Răsturnare de situație după anunțul lui Gigi Becali: ”Pare că nu vrea să plece”

Răsturnare de situație după anunțul lui Gigi Becali: ”Pare că nu vrea să plece” Superliga

FCSB a debutat cu dreptul în primul meci oficial din noul sezon, scor 3-0 cu Corvinul Hunedoara în Supercupa României.

David Miculescu a fost cel care a deschis scorul pentru campioana României în minutul 21, cu o lovitură de cap. A urmat golul de 2-0 marcat de Marius Ștefănescu în minutul 52, după o fază ”construită” de Daniel Popa, iar ultimul gol al meciului a venit din piciorul lui Luis Phelipe.

Brazilianul a punctat după ce portarul advers a respins în piciorul său o minge șutată de Alexandru Musi, reușind să închidă astfel tabela și să aducă primul trofeu al sezonului pentru FCSB.

Vivi Răchită: ”Să vedem dacă va dori să plece”

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a analizat partida și a spus că unul dintre jucătorii utilizați în Supercupă nu va mai avea loc în echipă. Este vorba despre Eduard Radaslavescu (19 ani), pe care ar vrea să-l trimită sub formă de împrumut la altă echipă.

Doar că lucrurile pot lua o întorsătură neașteptată, anticipează Vivi Răchită, fostul jucător al Stelei. Acesta pune sub semnul întrebării decizia luată de Gigi Becali și spune că s-ar putea ca tânărul fotbalist să nu vrea să plece la o altă echipă, chiar dacă acolo ar putea prinde mai multe minute.

“Știm deja și care este primul jucător care va pleca de la FCSB. Radaslavescu. Să vedem însă dacă va dori să plece. Pare că nu vrea“, a spus Vivi Răchită, la Fanatik.ro.

Transferat pentru 850.000 de euro de la Farul Constanța în urmă cu două sezoane, Radaslavescu a evoluat 45 de minute în meciul din Supercupa României cu Corvinul Hunedoara.

„U21 am băgat că m-a rugat galeria. E strigător la cer, eu vreau să-mi fac strategia, vreau să joc în Liga Campionilor. A fost o încântare și Musi. Radaslavescu trebuie să se ducă împrumut că nu poate să joace în fața lui Musi sau în fața lui Tavi. Am U21, dar băi, tu mă pui pe mine să joc cu Musi? Eu când am intrat în fotbal nu era așa ceva”, a spus Gigi Becali, în fața reporterilor prezenți la reședința sa din Aleea Alexandru.