Reacția lui Gigi Becali după CFR Cluj - FCSB 2-2

Gigi Becali CFR Cluj FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 15 Septembrie 2024, 23:09
Data actualizarii: Duminica 15 Septembrie 2024, 23:20

CFR Cluj şi FCSB au terminat la egalitate, scor 2-2, în Gruia, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

Vicecampioana României a condus cu 2-0, prin golurile lui Louis Munteanu (36, 49), ambele din pasele lui Simao Rocha.

Alexandru Băluţă (59) a redus din handicap după o greşeală a lui Simao, campioana egalând prin Joyskim Dawa (87), după o mingea scăpată de portarul Mihai Popa la şutul lui Octavian Popescu.

CFR Cluj venea după trei victorii consecutive în campionat cu 3-0. FCSB nu are nicio victorie în deplasare în acest sezon, înregistrând două egaluri şi un eşec.

Gigi Becali a reacționat după CFR Cluj - FCSB 2-2

Patronul campioanei României a dezvăluit că este mulțumit de rezultat, deși consideră că în repriza secundă a existat o singură echipă pe teren.

"M-ai sunat pe mine să faci mișto? (n.r. - despre numărul de schimbări). Nu-mi arde acum. Când facem miștouri, facem. Am făcut doar patru schimbări. Prima repriză a făcut diferența Louis Munteanu, a doua repriză n-a fost decât o echipă pe teren.

A doua repriză n-au mai contat. Greșeala a fost cu Panțîru, eu am zis să-i dau încredere și am zis să joace el.

Una peste alta, sunt mulțumit în seara asta. Echipa a jucat extraordinar în a doua repriză, ce să mai zic? Plus de asta suntem în căutarea primului 11, să vedem cine", a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.