Reacția lui Viorel Moldovan după Rapid - Farul 5-0

Reacția lui Viorel Moldovan după Rapid - Farul 5-0 Superliga

Formația lui Marius Șumudică, la care a debutat și Alex Dobre, a răpus-o pe Farul, scor 5-0, luni seara, pe Giulești.

Meciul a făcut parte din etapa a 13-a a Superligii, iar valul de entuziasm a revenit în Giulești. Marius Șumudică a avut dreptate și a subliniat după pauza competițională generată de partidele naționalei că elevii săi vor avea o exprimare mult mai bună în Superliga României. Așa s-a întâmplat la meciul dominat clar împotriva grupării lui Gheorghe Hagi.

Viorel Moldovan, fost coleg cu Hagi în Generația de Aur, e acum președinte la Rapid. Fostul atacant de la Nantes a avut un discurs echilibrat după victoria zdrobitoare a formației lui Dan Șucu.

„Câtă nevoie aveam de această victorie? (n.r. râde) Aveam mare nevoie. A venit într-un moment oportun, după un joc foarte consistent. Merită felicitați Marius Șumudică și staff-ul tehnic, care au pregătit foarte bine meciul în această pauză competițională. S-a schimbat sistemul de joc, 3-4-3, unul cu care suntem familiarizați. Acesta trebuie să fie Rapidul.

(n.r. dacă a contat atât de mult ședința lui Dan Șucu) Acea ședință? Au fost mult mai multe ședințe, dar ultima a fost ultima importantă. S-a lucrat intens și toată lumea a fost alături de echipă. Toți am fost în spatele lui Marius Șumudică”, a spus Viorel Moldovan, potrivit Sportpesurse.ro.