VIDEO EXCLUSIV Reacția lui Viorel Moldovan după UTA - Rapid 1-1. Ce spune despre eroarea lui Colțescu

Data publicarii: Sambata 13 Iulie 2024, 23:03
Data actualizarii: Sambata 13 Iulie 2024, 23:03

Viorel Moldovan, noul președinte de la Rapid, a comentat debutul giuleștenilor din noul sezon de Liga 1, 1-1 contra celor de la UTA Arad.

Rapid a condus cu 1-0 din minutul 23, după golul noului căpitan Christopher Braun, însă UTA a egalat în minutul 60 prin George Cîmpanu, introdus de Rednic la pauză. Arădenii au înscris în minutul 89 prin Omondi pentru 2-1, însă Sebastian Colțescu a anulat golul la VAR pentru un fault în atac, încălcând protocolul VAR. (DETALII AICI).

Reacția lui Viorel Moldovan după UTA - Rapid 1-1

După meciul de la Arad, Viorel Moldovan a spus că numai rezultatul este cel care îl mulțumește, însă este încrezător că situația de la Rapid se va redresa.

"Da, putem spune că suntem mulțumiți de rezultat. Este un punct câștigat pe un teren dificil împotriva unui adversar greu. Până la urmă, e singurul lucru care ne mulțumește în această seară. E un început mai complicat, dar e bine", a spus Viorel Moldovan, pentru PRO TV.

Întrebat despre eroarea lui Sebastian Colțescu, care a anulat golul marcat de UTA la VAR după ce reluase jocul, Viorel Moldovan a spus că nu a văzut faza și i-a dat credit centralului.

"Nu am văzut faza de la golul anulat. Dacă VAR-ul s-a sesizat și s-a anulat acel gol pe motiv de fault, înseamnă că a fost. Trebuie să văd ce a fost atunci", a mai spus Moldovan.

Pentru Rapid urmează un meci în Giulești contra celor de la CFR Cluj, sâmbătă, 20 iulie, de la ora 21:30.