FCSB a câștigat ”Eternul derby” cu Dinamo, 2-0 duminică seara pe o Arenă Națională plină, în etapa cu numărul 13 din Superligă.

Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 26, ”câinii” au controlat cea mai mare parte a jocului, dar fără să concretizeze pe tabelă, iar rezerva Alexandru Musi a dat lovitura în minutele de prelungire, stabilind scorul final (90+3).

Reacțiile fanilor ”câinilor” la postarea cu scorul final al derby-ului de pe pagina oficială de Facebook a lui Dinamo sunt elocvente.

Ce au scris fanii dinamoviști

”A fost momentul în care trebuia să arătați că puteți fi viitorul lui Dinamo, dar ați dezamăgit complet, azi ați fost cu toții corijenți, istoria lui Dinamo înseamnă mult mai mult, antrenorii și jucătorii slabi și foarte slabi în această seară...”

”Vă suntem recunoscători pentru startul de sezon oarecum reușit, dar la meciul acesta pur și simplu nu ne-ați meritat nici măcar o secundă!”

”Hai sa ne vedem lungul nasului fratilor...zicem ca facem, ca dregem, ca ne batem la titlu...sa fim sinceri, nu suntem de top 3... poate de playoff... pacat de suporterii ce au venit la meci, stima si tot respectul pt ei, in rest, sa speram la mai bine la urmatorul meci cu oile! Si sa speram la o conjunctura favorabila in a prinde playofful!”

”Dinamo nu a jucat nimic. 0 suturi pe poarta, super mijloc și atac. Mi-e mila de fanii din toată România care au venit din toate orașele sa susțină echipa și uite ce primesc. Dinamo 0. Îs și nervos și supărat. M-au dezamăgit”

”Dacă etapa viitoare Adnan ar fi înlocuit cu Roșca, să fie pusă puțină presiune asupra lui, poate cumva ar ridica nivelul la maxim. Ne-a mâncat sănătatea sezonul trecut și sezonul acesta... când ți-e lumea mai dragă el atunci o gafează. În rest jocul echipei noastre astăzi a fost groaznic, cu siguranță cel mai slab din acest sezon (sperăm să fie ultimul). Trebuie să ne punem rapid pe picioare, nu avem când tânji, ne așteaptă o deplasare la Sibiu unde cele 3 puncte sunt aproape vitale”

”Pacat ca am reusit sa facem fix astazi cel mai slab meci al sezonului. Cu bune cu rele ii dam inainte”

”Joc destul de bun al fundasilor. De mijloc si atac nu are rost sa vorbim...”

”Problema noastră a fost la mijlocul terenului, dar mergem înainte, campionatul e lung...”

”Începeți din nou! Da, am jucat slab, nu am marcat. Dar a cere demisia lui Kopic ori schimbarea portarului este greșit. Ei ne-au adus clipe frumoase și o să ne mai aducă. Eu cred în ei și o să țin cu echipa aceasta. Nu sunt un susținător pentru scor, ci sunt simplu: Dinamovist!”