Rednic: "Au mai ramas 21 de puncte. Trebuie sa le luam pe toate"

Rednic: Au mai ramas 21 de puncte. Trebuie sa le luam pe toate Superliga

Mircea Rednic nu se imbata cu apa rece si si-a fixat un nou obiectiv. Dupa ce a batut cu 4-2 pe Farul, Redniv vrea ca Dinamo sa castige toate cele 21 de puncte ramase in joc pana la finalul sezonului si spune ca a fost deranjat de atitudinea unor jucatori.

"Sunt trei puncte importante, un meci bun facut de baietii mei, mai ales in rerpiza a doua. In prima repriza jocul a fost echilibrat. In prima parte Farul chiar a dominat, pentru ca noi am intrat cam relaxati in meci si i-am certat la pauza pentru acest lucru. Sper ca Dolha sa aiba doar o usoara contractura, pentru ca altfel va fi foarte greu.

M-a deranjat atitudinea unora dintre jucatori, pentru ca au intrat in meci relaxati si apoi s-au relaxat din nou la 4-1, permitand Farului sa aiba doua ocazii mari. Farul are cativa jucatori foarte buni, care au cazut psihic.

Nu este o echipa de Liga II , asa cum au spus altii. Ma bucur ca se inscrie, avem atacanti care au fost adusi cu sacrificii, dar au confirmat. Au mai ramas 21 de puncte si trebuie sa le luam pe toate", a declarat Rednic.