FOTO Rednic is on fire! Cum a sărbătorit golul lui Omondi din UTA - Oțelul 3-1

Rednic is on fire! Cum a sărbătorit golul lui Omondi din UTA - Oțelul 3-1 Superliga

UTA Arad a ieșit învingătoare pe teren propriu, în fața celor de la Oțelul Galați, în etapa #6 a play-out-ului, scor 3-1.

Mircea Rednic, antrenorul celor de la UTA Arad, a avut o reactie surprinzătoare la golul lui Eric Johana Omondi, din minutul 62. Tehnicianul în vârstă de 62 de ani a înghenuncheat și i-a "curățat" ghetele atacantului kenyan, o celebrare des folosită în fotbal.

"Mircea este în flăcări din nou!", se arată pe pagina oficială de Instagram a celor de la UTA Arad.

  • Asa Ceva Vezi Mai Rar Mircea Rednic A Inghenunchiat In Fata Lui Omondi Dupa Ce A Marcat 6

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by UTA Arad (@uta1945arad)

UTA Arad - Oțelul Galați, 3-1

UTA s-a impus categoric cu 3-1 împotriva celor de la Oțelul Galați, într-un meci din etapa a șasea a play-out-ului Superligii. Arădenii și-au asigurat menținerea în prima ligă. Trupa condusă de Mircea Rednic devine a doua echipă care se salvează de la retrogradare, alături de echipa lui Dorinel Munteanu.

UTA a deschis scorul în minutul 62 prin Eric Johana Omondi. Au urmat golurile lui Kevin Luckassen (78') și Rareș Pop (81'). Gălățenii au înscris golul de onoare în minutul 90+4, prin Juri Cisotti.

Clasament play-out Superliga României

Standings provided by Sofascore
SONDAJUL ZILEI
Cine câștigă titlul în Superligă?
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!